Szlávik János megjegyezte, az oltásnak nemcsak az az előnye, hogy az illető nem lesz súlyos beteg, nem hal meg, hanem az is, hogy jóval kisebb eséllyel adja tovább a vírust, azaz ennek járványügyi következményei is vannak. Nem az oltottakkal kell foglalkozni a vírusátvitel szempontjából, hanem azokkal, akik nem vették fel az oltást.
Hozzátette, a "tudomány mai állása szerint nem érdemes nézegetni ezeket az antitesteket, hiszen a védettséget a most már több millió emberen végzett megfigyelések támasztják alá, hogy ezek az oltások 80-90-95 százalékban hatékonyak, és majdnem 100 százalékban megakadályozzák, hogy én súlyos beteg legyek vagy kórházba kerüljek. "Ez elég kell hogy legyen az embereknek."
Szlávik János elmondta, minden országban látszik, hogy körülbelül 8-10 százaléka az embereknek csak az első oltást veszik fel. Ha valaki nem kap második oltást, akkor nem lesz magas védettsége és megfertőződhet, mert nem úgy védett, mint aki megkapta mind a kettőt.
"Tehát mindenképpen érdemes a másodikat felvenni, nem óriási nagy tragédia az, ha több idő telik el a két oltás között, mert még mindig jobb később beoltani, mint maradni az egy oltásnál. Az immunrendszerében ott van a jel, hogy ő már kapott egyet, és ilyenkor az immunrendszer úgy reagál, hogy megismeri a második oltást és elkezd ellenanyagokat termelni" - fogalmazott a szakember a rádiónak adott nyilatkozatában.