teszt;koronavírus;ellenanyag;védettségi igazolvány;

2021-06-03 20:28:13

Olyanok is kaphattak védettségi igazolványt, akiket nem oltottak be és betegek sem voltak

Van ugyanis egy kiskapu a rendszerben, amit az ügyeskedők kihasználhatnak. Ám utóbbiak bűncselekményt követnek el.

A riportban emlékeztetnek, utóbbi is egy módja lehet annak, hogy valaki hozzájusson a védettségi igazolványhoz. Egy rejtett kamerás felvételt is bemutatnak, amely szerint a belépéstől számítva négy perc alatt megtörténik a teszt. Noha a TAJ-számot elkérték, a fényképes igazolványt azonban nem. A Társaság a Szabadságjogokért szakértője szerint a társaságnak nem kötelező elkérnie utóbbit. Ám aki mást küld maga helyett tesztelni, majd az eredménnyel védettségi igazolványhoz jut, akár öt év börtönt is kaphat. "A rendőrség akkor járhat el egy ilyen ügyben, ha kifejezetten bejelentést vagy feljelentést kap. Az, hogy magától kiderüljön, hogy ilyen csalás történt, az nem látszik túlságosan kockázatosnak" - magyarázta Asbóth Márton. 

Az egyik magánegészségügyi szolgáltató vezetője szerint a kiskaput hatóságilag kellene bezárni. A csatorna megkereste a kormányt is, hogy tervezik-e a rendszer szigorítását, de a kormányinfón nem olvasták fel a kérdést. 

Az összeállításban elhangzott, nem tudni, hogy hányan élhettek vissza. Egyébként akik ellenanyag-teszttel szereznek védettségi igazolványt, azok négy hónapig használhatják a dokumentumot.