Oroszország;vasút;mentés;utasok;hídomlás;

2021-07-24 13:12:08

Repülővel mentik az utasokat egy szibériai hídomlás miatt veszteglő vonatból (videó)

A heves esőzések miatti áradások mosták alá a vágányokat Oroszország Bajkálontúli határterületén, ahol egy napja áll a vasúti közlekedés.

Repülővel szállítják el a transzszibériai vonatok utasait Oroszországban, miután pénteken összeomlott egy vasúti híd Nyizsnyaja Kuenga közelében; az első charterjárattal 103, a szerelvényeken rekedt embert vittek a Bajkálontúli határterület fővárosába, Csitába, onnan pedig a nyugati irányba közlekedő vonatokhoz – közölte az orosz állami vasúttársaság Telegram-csatornáján szombaton.  Tájékoztatásuk szerint  nap folyamán még egy repülő érkezik, vasárnap pedig további három, de közúton is megszervezik az utasok elszállítását, valamint élelemmel és ivóvízzel látják el őket.

A heves esőzések miatt kialakuló árvizek alámosták a transzszibériai vasútvonal mindkét vágányát a Bajkálontúli határterületen. A hídomlás miatt leállt a vonatközlekedés. Vlagyimir Putyin vezetésével a nemzetbiztonsági tanács is foglalkozott a helyzettel, az államfő utasította a kormányt, hogy felügyelje a helyreállítási munkálatokat és az áradásokkal sújtott települések megsegítését.

A transzszibériai vasút a világ leghosszabb vasútvonala, építése százharminc éve, 1891. május 31-én kezdődött, és 1916 októberében fejeződött be. Jelenlegi hossza 9289 kilométer, a vonal kétvágányú, teljes hosszán villamosított. A vasút két kontinensen fut keresztül, Európában 1777, Ázsiában 7512 kilométeren, a 87 megálló között öt olyan nagyváros is van – Moszkva, Perm, Jekatyerinburg, Omszk és Novoszibirszk –, amelynek lélekszáma meghaladja az egymilliót.