olimpia;női vízilabda-válogatott;TOKIÓ 2020;

Döntetlennel startolt Tokióban a női vízilabda-válogatott

Nagyon közel állt a magyar női vízilabda-válogatott első csoportmérkőzésén a tokiói nyári olimpián, ám a hajrában kapott gól miatt be kellett érnie egy ponttal.

Nem kedvezett a sorsolás a magyar női vízilabda-válogatottnak a tokiói olimpián. Az ötcsapatos csoportban Bíró Attila szövetségi kapitány együttese kezdett szabadnappal. Nagy tornán minden együttes szeretne minél hamarabb túlesni a bemutatkozáson, megismerni a medencét, a körülményeket. Fokozottan volt igaz mindez idén, amikor a koronavírus-járvány már eleve felborította a résztvevők előzetes felkészülési tervét.

A magyarok a kapuban Magyari Aldával kezdtek, a 20 éves kapus a trieszti olimpiai selejtezőtornán a kijutásról döntő olaszok elleni találkozón kapott bizalmat, amivel élt, az együttes egyik legjobbja volt azon a mérkőzésen, döntő érdemeket szerzett a tokiói kvóta megszerzésében.

Az oroszok elleni mérkőzésen is remekül kezdett a fiatal kapus, az első öt percben három lövést hárított, döntő érdemei voltak abban, hogy 2-1-es magyar előnnyel zárult a nyitó negyed. A folytatás még jobban alakult, működtek a blokkok, elöl is minden sikerült, így 7-4-re vezettek a magyarok két negyed után.

A harmadik játékrészt megelőző öt perces szünet megtörte a magyarok lendületét, az oroszok pedig rendezték soraikat, főleg az orosz védekezés javult fel. Szilágyiék a negyed utolsó hat percében nem tudtak gólt szerezni, az eredmény pedig 8-7 volt a magyarok javára a záró negyed előtt.

A negyedik nyolc percben Szűcs Gabriella 9-7-re, Gyöngyössy Anikó pedig 10-8-ra alakította az állást három perccel a vége előtt. Sajnos azonban ez sem bizonyult elégnek, mert a hajrában először Ivanova, majd hat másodperccel az utolsó dudaszót megelőzően Prokofjeva vette be Magyari kapuját a 10-10-re végződött mérkőzésen.

A magyar együttes nagyon közel állt a győzelemhez, de a mérkőzés összképe alapján nem lehet azt mondani, hogy érdemtelenül egyenlített az orosz együttes.

Bíró Attila együttese a második fordulóban a torna toronymagas esélyesével, a világ- és olimpiai bajnok Egyesült Államokkal találkozik.

Magyar értékelések„Sokáig uraltuk a mérkőzést, utána megfogott minket a védekezésük – mondta Leimeter Dóra az M4 Sportnak. - Rajtunk múlt az eredmény, meglátjuk, mire lesz elég ez az egy pont, nem szabad csüggedni. Védekezésben voltak elváltások, ebből kaptunk gólokat és emberhátrányban sem őriztük elég szorosan az ellenfél játékosait.” „Nagyon nehéz túllépni azon, hogy te vezetsz és az utolsó percekben egyenlít az ellenfél – jelentette ki Szilágyi Dorottya. - A csapat nagy részének ez az első olimpiája, ezért sokan izgatottak voltunk. Az oroszok sokszor kihasználták a mi butaságainkat. Nem tartom az ellenfelet jobbnak, de az sokat számított, hogy az oroszoknak ez már a második mérkőzésük volt az olimpián, nekünk pedig csak az első.” „A meccs első felében jól játszottunk, a második két negyedben az oroszok tették ugyanezt, igazságos a döntetlen, kis szerencsével nyerhettünk volna, de ezért többet kellett volna tennünk – értékelt Bíró Attila szövetségi kapitány. - Elégedett nem lehetek, de mindenki a negyeddöntőre készül, ebből a szempontból hasznos lehet ez a meccs is. Elkeseredni nem kell, Kínát és Japánt kötelező legyőzni. Azt láttuk, hogy Kína ellen nem lesz egyszerű dolgunk (az első fordulóban az oroszok egy góllal nyertek az ázsiaiak ellen – a szerk.). A negyeddöntőben olyan teljesítményt kell nyújtani, ami elvárható egy olimpián szereplő csapattól.” A két ötös csoportból az első négy-négy helyezett jut be a negyeddöntőbe.