A lap idézi a strandot üzemeltető Törökszentmiklósi Kommunális Szolgáltató Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatóját, aki azt mondta, munkatársuk és a beszállító cég alkalmazottja a tisztításhoz használt vegyszert fejtették át a gépházban, azonban rossz tartályt használtak, így körülbelül tizenöt liter sósav került a hipóra. Róth Ervin tájékoztatása szerint a gépész azonnal elzárta a szivattyút, de addigra már valamennyi klórgáz felszabadult és a levegőbe került.
Törökszentmiklósról és Szolnokról érkeztek tűzoltók a helyszínre, illetve kitelepült a katasztrófavédelmi mobillabor is. Mivel az érzékelők magas klórgáz koncentrációt mértek, kiürítették a strandot és a délelőtti órákban folyamatosan figyelték a klórgáz koncentráció mértékét, amely szerencsére csökkent – mondta el Németh Ádám, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. Hozzátette, mivel a tűzoltók felhígították azt a veszélyes anyagot, amelyből a klórgáz fejlődött, így a gázképződés is megállt. A beszállító cég a későbbiekben kiszivattyúzza a vegyszert a tartályból.
Ameddig nem ér véget a folyamat, addig vendéget nem engednek vissza a fürdőbe. A strand munkatársát kórházba szállították, hogy ott megfigyeljék.