A második fordulóban ismét szükséges lesz a regisztráció, de a procedúrát részben könnyítik – erről állapodott meg a Demokratikus Koalíció (DK), az MSZP, a Jobbik, a Párbeszéd, az LMP és a Momentum vezetése kedden. A személyes szavazásnál újból mindenkinek igazolnia kell magát irataival, az internetes voksolás előtt pedig online kell bejelentkezni. Aki viszont az első körben már online regisztrált és szavazott, annak személyes adatait nem kell újra megadnia, elég csak egy videós azonosításon átesnie.
Miután kedden elküldték a nyomdába a második kör szavazólapjait, az is bizonyossá vált: Dobrev Klára (DK) mellett az MSZP, a Párbeszéd és a LMP támogatásával induló Karácsony Gergely továbbá Márki-Zay Péter (Mindenki Magyarországa Mozgalom) neve szerepel – egymás alatt.
Nem örül mindenki annak, hogy a jelöltek neve egymás alatt lesz. A hat ellenzéki párt elnökeinek kedd délelőtti egyeztetésén ugyanis az MSZP-nek és a Párbeszédnek nem sikerült elfogadtatnia a többiekkel azt a tervet, hogy az első forduló második és harmadik helyezettjének – vagyis az egymással összefogó Karácsony-Márki-Zay párosnak – a nevei egymás mellett szerepeljenek. Ők ketten azért szerették volna ezt a megoldást, mert miniszterelnökjelölt-miniszterelnök-helyettes jelölti felállásban indulnának, csakhogy továbbra sem tudtak megegyezni arról, ki lépjen vissza a másik javára. A megállapodásra újabb, szerdai találkozójukon tesznek kísérletet. Ha október 9., azaz szombat 12 óráig megegyeznek, akkor a vasárnap kezdődő második forduló idején a szavazóbiztosok mindenütt helyben, filctollal áthúzzák majd a szavazólapon annak a nevét, aki visszalép. Ha viszont a határidőig nem állapodnak meg, akkor már hiába lép vissza bármelyikük is, a szavazás végéig mindkettőjük neve ott szerepel majd a lapokon. (Csakúgy mint például a szocialista Tóth Csabáé, aki szavazás közben lépett vissza Zuglóban, miután az MSZP kivételével minden párt megvonta tőle a támogatást.)
Mint megtudtuk, az ellenzéki pártok arra számítanak, hogy a második fordulóban kevesebben voksolnak majd, mint az első körben, amikor is 633 ezren szavaztak. Ezt elsősorban arra alapozzák, hogy a második fordulót nem az eredetileg tervezett időpontban tartják és két nappal rövidebb is lesz, mint az első, ráadásul a várható rossz idő miatt valószínűleg kevesebb aktivista segít majd, így meglehet, kevesebb helyen, rövidebb ideig lehet majd szavazni. Ezen kívül a pártok arra is számítanak, visszavetheti a részvételi kedvet, hogy nem érvényesül majd az egyéni jelöltek mozgósító képessége. Ezzel együtt a a szervezők szeretnék kijavítani az első kör hibáit: igyekeznek megelőzni például azt, hogy a szavazólapok QR kódjainak nehézkes beolvasása miatt sok szavazatot érvénytelenként regisztráljanak.