teszt;Vuhan;vérminta;

- Kínai vérminták ezreit tesztelik

Vuhan véradó központjában őrzött kétszázezer vérminta vizsgálatára készülnek. A 2019 októberében-decemberében levetteket fogják vizsgálni a koronavírus eredetét keresve.

Vuhani vérminták tízezreit fogják megvizsgálni, hogy fény derüljön a Covid-19 járvány eredetére, miután egyre nagyobb a nyomás, hogy átláthatóbbá tegyék, hogyan jelent meg a vírus, jelentette be egy kínai tisztviselő. A WHO vizsgálóbizottsága már februárban észlelte jeleit annak, hogy a városban sokkal elterjedtebb volt a vírus 2019 decemberben, mint azt korábban jelezték a hatóságok, de akkor nem engedték meg, hogy a mintákat átnézzék - írja a CNN.

A Vuhani Véradó Központban két évig őrzik a levett vért arra az esetre, ha a véradás miatt valamilyen bírósági eljárásra kerülne sor. A kritikus hónapok 2019 októbere és novembere voltak, ekkor történhettek az első fertőzések. A Kínai Egészségügyi Bizottság egy tisztviselője megerősítette a CNN-nek, hogy a tesztelés előkészületei megtörténtek, és az őrzési határidők lejártával párhuzamosan lefolytatják őket. ,,Bár alapvető fontosságú kulcsinformációk derülhetnek ki, de senki sem fog hinni a kínai vizsgálóknak, hacsak minősített megfigyelők nem vesznek részt a teszteléseken” - mondta Maureen Miller, a Columbia University docense, járványügyi szakértő. Egyúttal felszólította a kínaiakat, hogy engedjenek be külföldi szakembereket a laboratóriumokba. Liang Wannian, aki kínai részről a WHO vizsgálócsapatának a vezetője volt, már júliusban azt mondta, hogy tesztelni fogják a mintákat, és amint meglesznek az eredmények átadják azokat a kínai és külföldi szakértőknek. ,,A szakértőink többször felmérték a tesztelési lehetőségeket, kidolgozták a cselekvési terveket, és amint lejárnak a határidők, ezek szerint fognak eljárni” - mondta Liang. A minták megfelelő tárolás esetén az antitestek első jeleit őrizhetik, jelezték a szakértők.

Liang már ez év júliusában jelezte, hogy bár az első megbetegedést hivatalosan 2019. december 8-án jelentették, több kutatás is arra utalt, már az előtt is kellett, hogy történjenek esetek. ,,A minták elképesztő lehetőséget kínálnak, hogy visszamenjünk az időben és kiderítsük, pontosan mikor hagyta az első ujjlenyomatokat a vírus a kínai népességben. Még az is meglehet, ki volt az első fertőzött, milyen korú, nemű volt és mi volt a foglalkozása” - fejtette ki véleményét William Schaffner a Vanderbilt University fertőző betegségek osztályáról.

Kína kitart amellett, hogy átlátható és segítőkész módon járult hozzá februárban a WHO-val közösen tartott vizsgálatok lefolytatásához, és az a teória, hogy a vírus egy laboratóriumból szabadult el bizonyítatlan, továbbra is úgy vélik, hogy az USA politikai manipulációi rejlenek az állítás mögött.   

Az indiai férfi nagy gonddal dolgozta ki gyilkos tervét, és a végzetes marás előtt egy viperát is ráengedett az asszonyra.