- írja közleményében az intézmény.
A közlés szerint a cikk rövid idő alatt, a reakció megjelenésének időpontjában már, 35 nemzetközi hivatkozást ért el, ami kimagaslóan jónak számít.
Korábban a 444.hu írásáról lapunk is beszámolt. Eszerint a GeroScience főszerkesztője a rektor beosztottja, a kéziratot szokatlanul gyorsan bírálták el. Mindebben semmi szabálytalan nincs, ugyanakkor több kérdést is felvetnek a történtek.
A Semmelweis Egyetem tájékoztatása szerint a publikáció sikerét az is mutatja, hogy a járványtan és a virológia három nemzetközi hírű szaktekintélye írt szerkesztői közleményt, elemezve a H-UNCOVER vizsgálat tanulságait. Utóbbi pedig magyar viszonylatban meglehetősen ritkán fordul elő. Ezek a szakértők:
Professor McKee Európa vezető epidemiológusa, az Európai Népegészségügyi Társaság (European Public Health Association korábbi) elnöke, a WHO alatt működő European Observatory on Health Systems and Policies kutatási igazgatója;
Professor Jorge Quarleri, Argentína vezető virológus kutatója;
Professor S. V. Subramanian
Professor Subramanian a Harvard Egyetem professzora, aki a nemzetközi tudományos életben a legidézettebb 1 százalék közé tartozik.
Kitérnek arra is, hogy a GeroScience az amerikai öregedéstudományi tudományos társaság, nyolcas impaktfaktorral rendelkező, nagy presztízsű lapja, melynek főszerkesztője magyar. Minden hazai egyetem törekvése az, hogy minél több tudományos lap főszerkesztője dolgozzon az intézményei falai között.
Megjegyzik, hogy a Semmelweis Egyetemet október 12-én kereste meg a 444.hu, melyekre két nappal később, október 14-én részletesen válaszolt az intézmény azzal a kéréssel, hogy változtatás nélkül közölje a válaszokat a portál. A kedd reggel megjelent eredeti cikk csak részlegesen tartalmazta az egyetem válaszait, és bár az írást az intézmény megkeresésére kiegészítette az újságíró, az még jelenleg is több ponton csúsztatásokat tartalmaz, részben a névtelen forrásokra hivatkozva.
- zárul a Semmelweis Egyetem reakciója.