Több levélváltás került a Népszava birtokába, melyek azt bizonyítják, hogy Richter Attila, a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) tavaly februárban távozott főtitkára, majd az őt ebben a pozícióban követő Juhász Gábor igyekeztek minden keletkezett anyagi kárt az MTSZ-szel megfizettetni és az e-mailek alapján mindenről tudott Szűcs Lajos, korábbi szövetségi elnök is, akit erős fideszes kötődése miatt (parlamenti képviselő) próbálnak a végsőkig védeni, de ez az állapot egyre nehezebben lesz tartható.
„Lehet tolni tovább a bringát, de megéri? Egyre sz.rabb helyzetbe kerülünk (…). Ati, tedd már meg nekem azt a szívességet, hogy hadd ne kelljen már hazudnom!” - írta Juhász az MTSZ hivatalos e-malcíméről Richternek és Szűcsnek tavaly májusban.
Ugyanebben a hónapban az alábbi levelet küldte Juhász a korábbi főtitkárnak és elnöknek: „Rossz úton vagytok Lajos és Ati! A magyar tenisz nem Richter Attiláról szól. Na, az lesz a f.sza, amikor egy felkapargatós főtitkár ül a helyemre! (…) A 24. órában vagyunk!”
Az MTSZ korábbi elnökét azzal próbálták mentegetni az MTSZ-nél keletkezett 3,5 milliárd forint bevallott (a valóságban minden bizonnyal 4 milliárd forintnál is több) hiány miatt, hogy egyéb elfoglaltságai miatt kevés ideje maradt a szövetséggel foglalkozni és nem volt képben a napi ügyeket illetően.
A tavaly április 14-iki levelekből az derül ki, hogy Juhász, Richter és Szűcs is támogatták, hogy közokiratba foglalják az MTSZ több száz milliós tartozását az A-Z Tenisz Produkció Kft. felé, mert, ha ez megtörténik, akkor kizárólag a szövetséget terheli fizetési kötelezettség, nem azokat, akik aláírták a – mint később kiderült – túlárazott megállapodást.
„Viszont amit eddig sem értettem és ezután sem fogok, miért gondolja azt a Zsolt (az A-Z Tenisz Produkció Kft. ügyvezető igazgatója – a szerk.), hogy ez a papír erősebb lesz annál, mint, ami eddig a kezében van? A Te (Richter – a szerk.) és Lajos motivációját értem a közjegyzői okirat iránt, de a Zsoltét? (Ez a pár gondolat költői volt.) Ha van konszolidáció, rendben, de ha nincs? Szövetségi vagyon?...Az A-Z Produkció már majdnem mindent kifizetett az A-Z Tenisz helyett. De hajrá, én is azt mondom, essen le a teher/kötelezettség Richter Attila és Szűcs Lajos természetes személyekről, elvégre ez szövis adósság!” - írta Juhász Richternek és az MTSZ jogi igazgatójának.
A jogi igazgató válaszából az derült ki, hogy bármilyen megállapodást kötnek, azt „számlaügyileg is rendezni kell”. Richter azt javasolta a levelezések alapján, hogy június 30-ig vállalják a csökkentett adósság kifizetését, mert ezzel időt nyernek. Az egyértelmű volt a levelezések idején, hogy az MTSZ képtelen fizetni, mert ebben az időben a munkabéreket sem tudta időben folyósítani addig, amíg nem született kormányhatározat a szervezet konszolidációjáról és 2,5 milliárd forintos plusz állami forrás biztosításáról.
Elsőként lapunk írt arról tavaly május 13-án, hogy üres az MTSZ kasszája, Szűcs Lajos 3,53 milliárd forint állami segítséget kért az Emmi-től. A kialakult rendkívüli helyzetben a hét tagú elnökségből öten lemondtak, csak Szűcs és Bohács Zsolt alelnök maradtak. A szövetség azért nem lett működésképtelen, mert egy hónappal korábban, április 10-én a koronavírus-járvány miatt született egy kormányhatározat, amely úgy rendelkezett: a veszélyhelyzet visszavonása után még kilencven napig a sportági szövetségek elnökségi tagjai nem mondhatnak le, ha megteszik, akkor is ennyi ideig még folytatniuk kell a munkájukat.
Az MTSZ közgyűlésén 2020. július 27-én Lázár Jánost, a nemdohányzók védelméért felelő miniszteri biztost választották meg a szervezet elnökének. Ugyanezen a napon adta be végrehajtásra a közjegyzőnek az A-Z Tenisz Produkció Kft. az MTSZ-től kapott tartozáselismerő nyilatkozatot. Amikor ez történt, akkor a kft-nek a cégnyilvántartás szerint egyetlen alkalmazottja volt, az ügyvezető igazgató, Kovács Zsolt.