- írta vasárnap esti Facebook-posztjában az LMP korábbi országgyűlési képviselője.
Vágó Gábor éppen emiatt öt kérdés meggondolását javasolta az ellenzék miniszterelnök-jelöltjének, hogy megtartsa azokat a szavazókat is, akik nem csak a kormánnyal, de az ellenzékkel is elégedetlenek, nemcsak a kormánnyal.
"Szerinted az erő vagy a gyengeség jele előre kijelölni a legkisebb politikai szereplőt bűnbakként, az esetleges kudarcot előrevetítve?
Ha úgy alakul, hogy a Parlamentben lévő Kutyapárt képviselőinek a szavazatai szükségesek a miniszterelnöki beiktatásodhoz, akkor segít-e a meggyőzésükben, ha most teljes pályás letámadást folytatsz ellenük?
Szerinted egy felnőtt felelősségteljes választó el fog tántorodni a humorral és a mindennapi hasznos tevékenységgel (pl. városfelújítás) működő Kutyapárttól, ha hisztérikus dühhel zengik felé az általad is feltüzelt emberek, hogy szavazzon másra az MKKP helyett?
Miért nem a bizonytalanok, vagy a Fidesz táborából szeretnél szavazatokat szerezni? A számok azt mutatják, hogy nyolcszor annyi bizonytalan, és tízszer annyi Fidesz szavazó van, mint kutyapártos.
Ha a szeretet győzedelmét hirdeted, akkor miért a gyűlölet erejét zúdítod egy politikai versenytársadra?
Vágó Gábor egyúttal reményét fejezte ki, hogy miniszterelnök-jelöltként Márki-Zay Péter tisztában van a magyar választási rendszer működésével. Amennyiben nem így lenne, arra az esetre közzétette modellezését az elveszett szavazatok legendájáról. Ennek lényege, hogy ilyen nincsen, csak eltérített voks.
A kormányváltást akaró kispártra leadott szavazat, ha nem éri el a párt a bejutást jelentő küszöböt, akkor a többi bejutott lista között oszlik el. A kormányváltást az garantálja leginkább, ha a minden kormányváltást akaró lista eléri az öt százalékos küszöböt. Mert ha nem éri el a kormányváltást akaró kispárt az 5 százalékot, a kormányváltást akaró szavazatai az egyetlen kormánypárti és az egyetlen ellenzéki lista között oszlanak el arányosan - magyarázza.
Korábban Márki-Zay Péter kísérletet tett a Magyar Kétfarkú Kutya Párt meggyőzésére: biztos parlamenti helyet ajánlott nekik, ha nem indulnak külön a választáson. Kovács Gergely nem fogadta el az ajánlatot és jelezte, kitartanak korábbi terveik mellett.