A NASA DART-missziója arra tesz kísérletet, hogy egy űrszköz becsapódásával eltérítsen egy, a Földhöz közel száguldó aszteroidát, illetve annak holdját. A fellövés - ha minden jól megy - hajnalban megtörténik, a Dart elnevezésű űrbombát egy Falcon 9-es hordozórakéta indítanak útnak. Jövő szeptemberben akkor fog a Dydimos nevű aszteroida, illetve holdja, a 163 méteres, körte alakú Dimorphos közvetlen közelébe érni Nap körüli pályáján, amikor az csaknem 11 millió kilométerre lesz a Földtől.
Ha minden a tervek szerint halad a szonda 6,6 km/s-os sebességgel fog a nagyjából 160 méteres Dimorphosba csapódni, ami csak a milliméter töredékével téríti el és lassítja sebességét, de ha egyenesen a Föld felé tartana, ez már elegendő lenne ahhoz, hogy elkerüljük az ütközést. Tíz nappal az aszteroidával való ütközés előtt a DART kibocsát egy műholdat, ami rögzíti a történéseket. Azt, hogy mennyire tér le a kis bolygó a pályájáról, földi távcsövekkel fogják megfigyelni.
A NASA a program leírásában biztosít róla mindenkit, hogy a kisbolygók nem jelentenek sem most, sem a jövőben veszélyt a Föld számára, mivel nem keresztezik a keringési pályáját és nagyon távol vannak tőlünk, a kísérlet csak azt a célt szolgálja, hogy felmérjék ennek a típusú aszteroidaelhárító módszernek a hatékonyságát.