A lap beszámolója szerint az élőlénynek - melyre egy egykori aranybánya mélyén bukkantak, 60 méter mélyen - 1306 lába van. A kutatók az új fajt Eumillipes persephone-nak nevezték el, utalva az alvilág görög istennőjére, Perszephonéra. A faj megdöntötte azt a korábbi rekordot melyet az Illacme plenipes állított fel. Ez az állat akár 750 lábbal is rendelkezhet.
A most felfedezett élőlénynek rövid lába, kúp alakú feje és vak - csakúgy mint több, a föld alatt sötétségben élő állat.
A kutatás egyik munkatársa szerint valószínűleg azért alakította ki hosszúságát, hogy könnyebben mozoghasson a föld alatt. Minél hosszabb, annál nagyobb erővel tud előre haladni - magyarázta. Mivel a teste több mint 300 szegmensből áll, így jobban tud mozogni a kisebb hasadékokban. Hogy érezhessük, mekkora számról van szó: Ausztráliában egy invazív százlábúnak körülbelül 25 szegmense van. A csapat összesen nyolc Eumillipes persephone millipedeust talált három furatban, 15 és 60 méter közötti mélységben.
A kutatók meglepettségüknek is hangot adtak, hogy az új fajra ilyen mélyen a föld alatt sikerült rábukkanniuk, ugyanis az ezerlábúak barlangokban élnek a felszín közelében és jellemzően szerves anyagokat bontanak le.
Ausztráliában több mint kétezer ismert ezerlábú faj van - ám ez a szám a valóságban akár négyezer is lehet.