Gyurcsány Ferenc ugyanazokat az ingatlanokat vallotta be, mint egy évvel korábban: egy 50 négyzetméteres pápai lakást, mely teljesen, és egy kötcsei, 267 négyzetméteres családi házat, amely felerészben áll a tulajdonában.
Nőtt a volt miniszterelnök értékpapír-megtakarításainak árfolyamértéke, egy év alatt több mint 105 millió forinttal csaknem 929 millióra. A bevallása szerint köztartozása és autója nincs, banki hitelei kétmillióval, 60 millióra, értékpapír fedezetű hitele pedig 74 millióval 288 millióra nőtt.
Gyurcsány Ferenc 47 milliót adott a pártjának és 25 milliót adott kölcsön a DK-nak. Egy magánszemély 17 millióval tartozik neki, illetve van egy „lakásvásárlás foglaló és előleg” megjegyzéssel ellátott 348 milliós összeg, ami a tavalyi bevallásában is szerepelt, csak akkor még 225 millión állt. Bevallása alapján alaposan megcsappant a tulajdonában álló Altus Portfolio Kft.-ből származó jövedelme: míg 2020-ban több mint 55 milliót, tavaly mindössze 6.2 milliót vett ki a cégből Gyurcsány Ferenc.
Márki-Zay Péter felerészben tulajdonosa egy hódmezővásárhelyi családi háznak, egyéb ingatlana nincs, ahogy autó sincs a nevén. Nyugdíjpénztárakban és lakástakarékban összesen nagyjából 11 milliós megtakarítása van, banki hitele ennek majdnem a duplája, 20 millió forint.
Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje 1990 óta gyűjt könyveket és érméket, ezek mára feltüntetendő vagyonelemmé duzzadtak. Körülbelül 2300 kötetes könyvtárát 1.2 millió, 3240 darabos érmegyűjteményét pedig csaknem másfél millió forintra becsüli. Hódmezővásárhely polgármestere a 977 ezer forintos városvezetői fizetése mellett egyéb jövedelmet nem tüntetett fel.
Hadházy Ákos tavaly beszállt a magyar állam finanszírozásába: 6,3 millió forintért vett államkötvényt. Eladta egy 160 négyzetméteres szekszárdi társasház fele tulajdonrészét, így most a független képviselőnek van egy 5000 négyzetméteres szőlője és fele tulajdonrésze egy 140 négyzetméteres szekszárdi lakásban. Megmaradtak az autói: egy lízingelt Skoda Codiaq, illetve saját tulajdonában áll VW Caddy és egy Trabant kombi.
A képviselői munkájával összefüggésben kapott ajándékoknál Hadházy Ákos bevallott 7,6 millió forintot, amelyet azzal kommentált, hogy ezek többektől kapott mikroadományok, amelyeket „a korrupció- és propagandaellenes tevékenységének támogatására”, illetve az előválasztásra fordított.
Ungár Péternek továbbra is egy 340 négyzetméteres budai családi ház negyede az összes bevallott ingatlantulajdona, és Toyota RAV4-es típusú autója sem változott 2020 óta. Az LMP-s képviselő ajándékba kapott egy Zámbó István-estményt, amelynek azonban az értékét nem tüntette fel.
Az MSZP egyik társelnöke, Kunhalmi Ágnes is felerészben tulajdonosa egy 57 négyzetméteres budapesti lakásnak, illetve egy 2018-as évjáratú Opel Astrának. Négyszázezer forinttal kétmillióra csökkent adóstárssal közös hiteltartozása, és lett egy 640 ezer forintos megtakarítása a lakástakarék mellé.
Tóth Bertalan ingatlanai nem változtak, van köztük erdő, termőföld, családi ház, üres telek, illetve tulajdonrésze van egy 729 négyzetméteres pécsi útban is. Az MSZP másik társelnöke félmillióval növelte életbiztosítását, és tartoznak neki 9 millióval.
Jakab Péternek továbbra is fele tulajdonrésze van egy 106 négyzetméteres miskolci lakásban, autó pedig továbbra sincs a nevén. A Jobbik elnökének egy év alatt 950 ezerrel, 8,2 millióra csökkent a hiteltartozása, ahogy készpénz tartaléka is: 4,1 millióról két és fél millióra.
Tordai Bencének bevallott megtakarítása nincs, van viszont csaknem tízmilliós banki tartozása, további 20 millió adóstársként, illetve tartozik magánszemélyeknek is 5 és fél millió forinttal. A képviselői fizetésén kívül kapott 429 ezer forint elnökségi tiszteletdíjat pártjától, a Párbeszédtől.
Szintén nulla forint megtakarításról vallott párttársa, Szabó Tímea. A Párbeszéd társelnökének 6.4 millió forintos tartozása van.