Negyven százalék esélyt ad Márki-Zay Péter arra, hogy április 3-án az ellenzék legyőzheti az országgyűlési választásokon Orbán Viktort. Az ellenzéki összefogás közös miniszterelnök-jelöltje a Financial Times-nak adott interjút, esélyeit illetően londoni elemzők korábbi méréseire hivatkozott.
Azt, hogy nem ígér biztos győzelmet, azzal indokolta, hogy Orbán Viktor kidolgozott hatalmi rendszere kiterjed a választási rendszer és a választókörzetek manipulálásától a médián át az igazságszolgáltatásig, szóval mondhatni „tökéletes épület”. Mind mondta, az is a magyarok "csodálatos ellenállóképességének jele", hogy 12 évnyi agymosás után egyáltalán még mindig van esély Orbán Viktor legyőzésére. Azt viszont leszögezte, hogy az áprilisi parlamenti választás nem lesz szabad és tisztességes.
A médiahelyzetről szólva Márki-Zay Péter kitért a propagandasajtóvá silányított magyar közmédia helyzetére, példaként említve, hogy érdemben még csak be se számoltak az ellenzéki előválasztás eredményéről, hogy 2014 és 2018 között egy-egy ellenzéki párt számára mindössze 5-5 percet biztosítottak a köztévén, s hogy őt magát még csak be se hívták azóta, hogy az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje lett. Az ellenzék kommunikációs lehetőségeiként a közösségi médiát említette, hozzátéve, hogy még itt is jelentős Fidesz-túlsúly van, hiszen tízszer annyit költenek hirdetésekre.
Kitért arra is, hogy mostanra a bejegyzései alatt a kommentelők 90 százaléka valós vagy fake profilokról tevékenykedő Fidesz-troll emellett pedig az összes megyei napilap és gyakorlatilag az összes rádió a Fidesz befolyása alatt áll.
Ezt követően szó esett a Mi Hazánk Mozgalomról is, amelyet Márki-Zay Péter elmondása szerint némi humorral a Fidesz „náci tagozatának” szokott nevezni, hiszen - mint fogalmazott - egy egyértelműen szélsőséges párt egyértelműen Fidesz-támogatással. Megemlítette, hogy a párt újabban oltásellenes propagandát folytat, szerinte ez azért van, mert a Fidesz kormányzó pártként mégsem engedheti meg magának, hogy oltásellenes legyen, ezért "kiszervezte ezt a feladatot". Az interjúban a Jobbik is szóba került, itt a riporter kérdésére Márki-Zay a párt nagy mértékű változásairól számolt be. Az összefogott ellenzék miniszterelnök-jelöltje saját magát "szociálisan konzervatív, gazdaságilag liberális, jobbközép politikusként" és hétgyermekes katolikus családapaként határozta meg.
Eztán Márki-Zay Péter arról is beszélt, hogy korábban a Fidesz elkötelezett támogatója volt, az első, 1998 és 2002 között tevékenykedő Orbán-kormány szimpatikus volt számára és még 2010-ben is rájuk szavazott. Elfordulásának oka elsősorban a növekvő mértékű korrupció volt, ami korábbi ígéretükkel szemben súlyosabb méreteket öltött, mint valaha. Itt kitért Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak a gazdagodására, s példaként említette az Elios-ügyet is, amit a magyar hatóságok még csak ki se vizsgáltak. Arról is beszélt, hogy a magyar emberek zöme mostanra minden politikusról azt gondolja, hogy korrupt, így aztán az alternatívát is nehéz felmutatni.
Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje ugyanakkor Orbán Viktort tehetséges politikusnak tartja, mint fogalmazott:
aki ugyanakkor a migrációs válságon keresztül megtalálta a számára ideális témát, ez népszerűvé tette, eközben az Európai Unió hibát követett el a kérdés kezelésekor. Ő maga számára például a kerítés felépítése egyáltalán nem volt egy felháborító dolog, minden államnak meg kell védenie saját magát, például a terroristákkal szemben.
Mint mondta, miniszterelnöksége első lépéseként Magyarország csatlakozna az Európai Ügyészséghez, korrupcióellenes ügynökséget hozna létre, megnyitná a kommunista ügynökaktákat, valamint megemelné a rendőrök, az ápolók és a tanárok bérét.
Az orosz-ukrán krízis nyomán szóba került Orbán Viktor barátsága Vlagyimir Putyinnal, erről Márki-Zay azt mondta, nem csak ez aggasztó, de a Kínához fűződő viszony is. Ő maga Ukrajna szuverenitása mellett áll, mert a Putyin-féle agresszió szerinte nem fog megállni. Megemlítette továbbá, hogy az Orbán-kormány Kínával szembeni uniós állásfoglalásokat is rendre megvétózott, emellett Izraelnek is nagy barátja, akik szintén számítanak Orbánra, hogy megvédje őket az Európai Unióban.
Végezetül arról is szót ejtett, hogy Orbán Viktor szerinte nem fogja elfogadni a választások eredményét, ha veszít, mivel szerinte már 2002-ben is visszaéléseket emlegetett.