Szerda reggel folytatódott a forint gyengülése, az euró árfolyama 380 forint fölé emelkedett. A cikk írásakor, fél tíz környékén egy euró 380,8 forintba került. A forintgyengülés egyértelműen az orosz-ukrán háború magyar kitettségének a következménye: ezt jelzi a cseh korona és a lengyel złoty esése is. A következő órákban újabb és újabb negatív rekordok jöhetnek.
A jegybank legkésőbb csütörtökön várhatóan erőteljes kamatemelésbe kezd az egyhetes betéteknél, sőt devizapiaci intervenció is szóba kerülhet. Ezt követően lehet azt remélni, hogy a forint és más közép-európai devizák stabilizálódnak. Az látható, hogy a érintett devizák esetében szükség lehete akár közös fellépésre is az érintett jegybakok részéről.
Folytatódik a "vérfürdő" a magyar tőzsdén is, a BUX index 2,26 százalékos mínusszal nyitott. Az európai tőzsdék már nem esnek, a londoni FTSE 0,87 százalékos emelkedéssel kezdett, német DAX mínusz 0,22 csökkenésben van, míg párizsi CAC40 nulla százalékon áll. Látható, ahogy földrajzilag távolodunk az ukrán konfliktuszónától egyre kisebb eséseket látunk.
Idehaza továbbra is az OTP a nagy vesztes, az orosz és ukrán bankkal is rendelkező pénzintézet a tegnapi 20 százalék után nyitásban újabb 5,5 százalékot esett. A bankpapír reggel 9500 forinton forgott, míg egy héttel ezelőtt 18 ezer forintot is ért, vagyis az orosz agresszió azt OTP-t közel 50 százalékkal értékelte le, miközben az orosz-ukrán kitettsége nem éri el a 15 százalékot. Esik a Mol is, a Richter viszont napok óta először tudott emelkedni, még ha a 0,3 százalékos emelkedés még a hajszálnál is vékonyabb.