Ő volt a legismertebb országos tiszti főorvos, pedig csak három és fél évig töltötte be ezt a tisztséget 2007 elejétől. Aztán ő lett a baloldal egyik meghatározó egészségpolitikusa, akinek az emberek felvilágosítása, orvosi és szociális bajaik megoldása vált életcéljává. Az 1975-ben megszerzett orvosi végzettség után tüdőgyógyász szakvizsgát tett, dolgozott mentősként, majd az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézetben, és a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Pulmonológiai Klinikájának osztályvezetőjeként.
Mindig új utakat keresett, ő hozta létre az első játékszenvedély-betegeket gyógyító kórházi osztályt a Nyírő Gyula Kórház főigazgatójaként, s ugyanott részt vett egy Integrált Szociális és Egészségügyi Rendszer kipróbálásában, a benne dolgozó esetmenedzserek képzésében, hogy mindenki a neki valóban szükséges ellátást kaphassa és ne azt, amit a családja el tud intézni. Ő volt az 1995-ben megalakult Magyarországi Otthonápolási és Hospice Egyesület első elnöke.
Aztán volt a baloldal főpolgármester-jelöltje is, de ez csak afféle rövid politikai kitérő lett, hamar visszatért az egészségügyi területhez. Olyannyira, hogy később, már a koronavírus-járvány alatt ő lett az iránytű, amely segítette a kormányzati félinformációk közötti eligazodást, ő volt a nem kormánypárti sajtó számára a hiteles hírforrás. Ha ő azt mondta, baj van, felejtsük el a tömegrendezvényeket, és vegyük elő a maszkokat, akkor megtettük, bármit mondott is a hivatalos propaganda. Naprakész volt, ha nem a tudományos oldalakat böngészte, akkor felvilágosító előadásokat tartott, vagy nyilatkozott, mert mindenkinek felvette a telefonját, legfeljebb fél óra türelmet kért, hogy befejezhesse az unokájával a bográcsozást.
Falus Ferenc szívinfarktust kapott a múlt pénteken, most csütörtökön pedig meghalt. A hírt a fia, Falus Dániel közölte. Nincs többé előadás és bográcsozás, 71 évesen befejezte az ország tiszti főorvosa.