„Én értem, hogy itt most mindenképpen kell egy lex-Hadházyt hozni”- jelentette ki a Jobbik országgyűlési képviselője annak a törvényjavaslatnak a vitájában, melynek értelmében a megválasztott parlamenti képviselők nem kérhetnének tájékoztatást az állami szervek vezetőitől, s minősített adatokhoz sem férnének hozzá.
Ez egy embert érintene: Hadházy Ákost, aki nem vett részt az alakuló ülésen. Brenner Koloman szerint
ha onnan nézzük, hogy valaki szándékosan bojkottálja az eskütételt, akkor annak „legyen retorziója”, amivel a Jobbik egyetért.
Azt hangoztatta, egyértelmű szankciót kellene bevezetni, hogy a házelnök ne egyszemélyben dönthessen ebben a kérdésben.
„Úgy tűnik, a Jobbik szerint vagy nem volt gond a választások körülményeivel (az ocsmány propagandagépezettel, a halott szavazókkal, a levélszavazásból kizárt külföldön dolgozó magyarokkal stb.), vagy úgy gondolják, a parlamenti díszpozíciókból lehet a legjobban küzdeni ez ellen” - reagált Brenner Koloman szavaira Hadházy Ákos.
Facebook-oldalán azt írta, ehhez tudni kell még: az elmúlt években többször komolyan szóba jött, hogy az ocsmányabbnál ocsmányabb kormányzati intézkedések ellen az ellenzék minimalizálja a parlamenti munkát és ehelyett a parlamenten kívüli képviselői feladatokra koncentráljon. Sajnos az egység látszatának fenntartása miatt ezek a kezdeményezések mindig elhaltak, legtöbbször a Jobbik és/vagy az LMP vétója miatt. Az eredményt látjuk. Megjegyezte, a jobbikos politikus korábban két éven át a parlament alelnökeként, most a külügyi bizottság alelnökeként, a törvényalkotási bizottság tagjaként és frakcióvezető-helyettesként vesz fel az alapfizetésén felül még kb. 700 ezer forintot. Emiatt azt feltételezi, ezért is szorgalmazta megbüntetését.
Hadházy Ákos korábban a Népszavának azt mondta, őt nem fogja meggátolni az új rendelkezés, mivel a Fidesz elvette a képviselők belépési jogát az állami intézményekbe, s ezzel megszűnt az ellenzékiek lehetősége a hatalom ellenőrzésére. Ráadásul amikor kérdéseket tett fel, akkor sem kapott válaszokat.
Készül a „lex Hadházy”, a Fidesz törvényben tenne keresztbe a független parlamenti képviselőnek