„Egy pécsi gimnazista diáklány felment a színpadra, és elmondta a slam poetry műfajban írt szövegét az erkölcsi, szakmai és anyagi szempontból is megalázott és kiszolgáltatott tanárai mellett, majd saját iskolája igazgatója hivatalos közleményben elhatárolódott a felszólalásától, messzemenően elutasítva „annak minden, a keresztény értékekkel össze nem egyeztethető tartalmát és narratíváját.” Mi történik itt? Nem tudunk különbséget tenni műfajok és beszédmódok között?” - írta hétfő este Facebook-oldalán a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának dékánja (akinek bejegyzését a hvg.hu fedezte fel).
Heidl György azt követően nyilvánult meg, hogy - mint lapunk is beszámolt róla - saját iskolája is elhatárolódott attól a diáklánytól, aki az október 23-ai tüntetésen egy trágár szöveget adott elő.
A pécsi egyházi iskola elhatárolódott a diákjától, aki trágár szavakkal tűzdelt slammel lépett színpadra a budapesti tüntetésenAz egyetemi oktató - aki egyébként az ókeresztény irodalom kutatója - azt a kérdést tette fel, hogy „elfelejtettük, hogy olyan apologéták, mint Pázmány Péter vagy Szent Jeromos milyen stílusban, milyen szavakkal, milyen nyíltsággal, a trágárság miféle eszközeivel védte vélt vagy valós igazát?” Szerinte a tőlük vett idézetekkel zavarba lehetne hozni az álszent keresztényeket. Megjegyezte, hihetetlenül álszent és képmutató magatartás az, amelyik „keresztény értékekre” hivatkozva számon kéri az öntudatos, igazságérzettől fűtött tinédzseren a szabadszájúságot, és nem kéri számon a szólás szabadságát a „keresztény értékek” hivatalos képviselőin.
„Mindehhez csak annyit tennék hozzá, hogy tapasztalataim szerint a pécsi bölcsészkar szívesen látja az ilyen, szabadságszerető, nyílt beszédű, gondolkodó, a társadalmi kérdésekre és vitákra nyitott diákokat, mert tudjuk, hogy könnyebb változtatni a stíluson, mint a szervilizmuson”
- zárta sorait Heidl György.