Korántsem meglepő módon, egy nappal a Chelsea dortmundi vereségét követően híre kélt, hogy a londoni kékek tulajdonosa, Todd Boehly kedden Párizsban járt, és a PSG-elnök Nasszer al Khelaifival egyeztetett. Az ESPN amerikai sportcsatorna forrása megerősítette, hogy Neymarról volt szó. Aznap, amikor hazai pályán kikapott a Bayerntől a francia futball koronaékszere, annak legdrágábban megszerzett drágaköve, a brazil támadó átigazolása kapcsán igen közel kerültek a megállapodáshoz: a nyáron 60 millióért válthat.
BL, nyolcaddöntő, odavágók
Kedd: AC Milan–Tottenham 1-0, PSG–Bayern München 0-1.
Szerda: Club Brugge–Benfica 0-2, Dortmund–Chelsea 1-0.
Annak tükrében, hogy a 2017 nyarán a Barcelonától 222 millió euróért érkezett, meg hogy kikeket mennyiért vesznek meg klubok, az összeg fölöttébb jutányosnak tűnik, mégsem elképzelhetetlen, hogy ilyen nagyságrendű summáért elengedi a PSG Neymart. Ennek legfőbb oka (nem, nem a bajorok elleni hatástalansága), hogy ki nem állhatják egymást Mbappéval. Márpedig a fiatal francia a fővárosban prioritást élvez. A Chelsea részéről meg hogy most vesz-e újabb játékost, kb. nem oszt, nem szoroz, már eddig is elköltött több száz milliót, a játékosvásárlásnak még sincs foganatja. Amióta Joao Félix, Enzo Fernández, Mudrik, meg a többiek megérkeztek januárban, a gárdának a dortmundi volt a kilencedik meccse, abból sikerült megnyernie egyet (1-0 a Crystal Palace ellen), és szerzett összesen négy gólt. De ha azt az adatot nézzük, hogy 14 meccsből két siker jött össze, akkor sem lehet jobb Graham Potter menedzser megítélése.
„Ha összeszoknak az újonnan érkezettek, és elkezdenek jönni a gólok, nagyszerű csapat lesz a Chelsea” – vélelmezi ugyanakkor Glenn Hoddle, aki nem akárki, ült az együttes, továbbá az angol válogatott kispadján is. Optimizmusát talán az táplálja, hogy szerdán 21-szer próbálkoztak a vendégek, Joao Félix egymaga eldönthette volna a meccset, volt kapufája, de minden kimaradt. A németek egy ellenakcióból találtak be, az angol szöglet után Karim Adeyemi saját térfelének közepéről indulva vágtatott el a friss világbajnok Enzo Fernández mellett, aki 120 milliós középpályás helyett értéktelen ifistának tűnt.
„Potter keze alatt egy középszerű játékos lett belőle” – szólnak a szurkolói kommentárok, jóllehet, amióta megérkezett az argentin, ebben a csapatban máris az egyik legjobb több statisztikai mutatóban, speciel neki van a legtöbb labdaérintése (300), labdaszerzése (23), szerelése (11), blokkja (4) és a második legtöbb kapura lövése (7).
„Igen, ideges és csalódott vagyok. Többet érdemeltünk, mi irányítottuk a játékot, megvoltak a lehetőségeink, a házigazda fölé kerekedtünk, mégis vereséget szenvedtünk. Elpártoltunk tőlünk a szerencse” – értékelt Potter, aki névrokonával ellentétben szemmel láthatólag nem egy varázsló.
„Nem fogok elnézést kérni a győzelmünkért. Sok lövést blokkoltunk, amikor pedig a védőink tehetetlenek voltak, ott volt nekünk Gregor Kobel, aki hetek óta káprázatos formában véd” – mondta dortmundi kollégája, Edin Terzic. Abban mindketten egyetértettek, hogy a párharc, mindettől függetlenül, nem lefutott.
Ugyanez nem mondható el a nap másik összecsapásáról, még ha a Brugge-ben 2-0-ra győztes Benfica német szakvezetője, Roger Schmidt óvatosabb is: „Még csak az út felénél járunk”.
Kudarc után aligha lehet elégedett az edző, ám Scott Parker legalább annak örült, hogy viszontlátott a pályán olyan elemeket, amelyet öthétnyi munka előzött meg. „Apró hibák okozták a vereségünket számunkra” - mondta.