Rendszeres tévészerepléseim bizonyítják, hogy még a VAR bevezetése előtt attól tartottam, e rendszer beiktatása több kárt okoz majd, mint amennyi hasznot hajt. Azóta már teljes bizonyossággal állíthatom: a félelmem nemhogy nem volt alaptalan, de a szisztéma a legszorongatóbb elképzeléseimet is alulmúlta.
Immár teljesen nyilvánvaló, hogy a VAR semmiféle megnyugvást nem hozott, ellenkezőleg: mind szélesebb körre kiterjedő vélekedés szerint sosem látott zavart kelt.
A mértékadó német sportmagazin, a Kicker a múlt hónapban azt írta: „A VAR segíthet a játékvezető kirívó hibáinak kijavításában vagy a figyelmen kívül hagyott sportszerűtlen magatartás megbüntetésében is. De a gyakorlatban sokszor több problémát okoz, mint amennyit megold.”
A szintén német 90 Minuten márciusban arról tudósított, hogy VAR-ügyben „válságtanácskozást tartottak a német FIFA-játékvezetők”, egyúttal leszögezte: „Hétről hétre az a benyomás legalábbis, hogy a Bundesligában szereplő játékvezetői csapatok súlyosan rossz döntéseket hoznak.” A kölni Express szintén márciusban megállapította, a VAR továbbra is a fő vitatéma a Bundesligában.
Szándékosan a legutóbbi idők reakcióiból, és nem a 2017/18-as kezdetekből szemezgetek, mert egyáltalán nem gyermekbetegségekről, hanem konstans folyamatokról van szó.
Kattintson és regisztráljon a teljes cikk elolvasásához a mobil Népszaván! Egy hétig szabad a betekintés.
Mi a közös a VAR-ban és a Brexitben?
Miért nem szabad összevetni a futballt más sportágakkal a VAR szempontjából?
Mit nyertünk és mit vesztettünk?
– derül ki cikkünkből még.