;

Velencei Biennálé;Néprajzi Múzeum;

A Városliget kapujának izgalmas összművészeti interpretációja lesz látható Velencében

- Utazik a Néprajzi Múzeum

A budapesti Néprajzi Múzeum áll a fókuszában a Magyar Pavilon kiállításának a 18. Velencei Építészeti Biennálén. A Ludwig Múzeumban tartott sajtótájékoztatón Fabényi Julia igazgató, nemzeti biztos elmondta, az épület a Liget Projekt részeként valósult meg, a tárlaton pedig egy izgalmas összművészeti interpretációját láthatjuk majd.

Képalá:

A kurátor, Kondor-Szilágyi Mária elmondta, hogy a Néprajzi Múzeum a megújult Városliget kapujaként épült meg

Ezt ismertette Kondor-Szilágyi Mária kurátor, aki elmondta, hogy a Reziduum projekt tervezésekor olyan kiállítást tűztek ki célul, ahol a konkrét épület, annak ornamentikája és gyűjteménye is megjelenik. A tárlaton szerepel is a múzeum egy 1:300 léptékű fehér pleximakett és egy korábbi vázlatmakett formájában, illetve láthatjuk a díszhomlokzat eredeti méretű, anyagú és mintázatú rácstábláit, melyeket egyenként két lézerlámpa kékes fénnyel világít meg.

– A fényhatások mellett a térben a projekt zeneszerzőjének, Mátrai Péternek az épület által inspirált zenéje szól – mondta a kurátor, hozzátéve, a hanghengerek keltette nyolc dallam a nyolc rácshoz rendelve szól majd a tárlaton. A múzeum gyűjteményét bemutató részben pedig egy animációs film meséli el öt emblematikus tárgy történetét, és játékos módon felidézi a gyűjtés körülményeit. Emellett a látogatók két interaktív képernyőn egyedi díszítményt hozhatnak létre a múzeum magyar és nemzetközi műtárgyainak mintáiból.

A kiállítást május 18-án nyitják meg a Velencei Építészeti Biennálén, a nagyközönség május 20-tól látogathatja. A projektet a Ludwig Múzeum szervezi.

Infó

Reziduum – The Frequency of Architecture

18. Velencei Képzőművészeti Biennálé

Megtekinthető: május 20. - november 26.

Zákonyi S. Tamás dokumentumfilmje azokat a magyar vízilabda-legendákat mutatja be, akik 1997 és 2008 között végig verték a világot. Üdítően humánus szemszögből.