Bruce Willis gondterhelten tekint a távolba. Karján átvérzett kötés – a világ megmentése sosem volt egyszerű feladat. Donald Trump arcán a jellegzetes gőgös kifejezéssel pózol, Steven Spielberg meg olyan lazán ácsorog a kamera előtt baseballsapkájában, hogy első pillantásra egy bámészkodónak tűnik a sok közül. A Madame Tussauds Budapest termeit végigjárva amúgy elég gyakran fordul elő, hogy másodszor odapillantva fedezzük csak fel: nem élő embert látunk, hanem egy bábut, olyannyira élethűek a figurák. Mindez nem is csoda, hiszen több száz szakember dolgozott azon, hogy az élmény valóban lélegzetelállító legyen.
A főváros legújabb nemzetközi turisztikai szenzációja csütörtöktől tekinthető meg. A Palazzo Dorottyában 51 figurával és a hozzájuk tartozó installációkkal várják a látogatókat. 17 magyar vonatkozású hírességgel is találkozhatnak az érdeklődők, amelyek kizárólag a budapesti produkció igényére készültek, a Madame Tussauds London melletti műhelyében. A tervezési szakaszban felmérésben kérdezték meg a leendő közönséget, hogy kikre kíváncsiak leginkább. Ennek alapján történelmi személyiségek, sztárok, sportolók, kulturális ikonok és egy világhírű magyar tudós is helyet kapott a listán.
A legnagyobb hollywoodi sztárokkal, híres énekesekkel, művészekkel, történelmi személyiségekkel és sportcsillagokkal is lehet közös fotót készíteni, megismerni életük egy-egy ikonikus pillanatát. Kizárólag Budapesten találkozhatnak a látogatók Bud Spencer, Chuck Norris és Peter Falk élethű másával, ezeket sehol a világon nem mutatták még be.
A Madame Tussauds Budapest a világhírű brand legújabb, egyben első franchise rendszerben működő produkciója. A magyar főváros nemcsak helyszíne, hanem inspirálója is a kiállításnak: a tárlat belső tereiben számos ikonikus hazai épület és műemlék jelenik meg. A látogatók például átsétálhatnak a Budai Váralagúton, sztárokkal „randevúzhatnak” a Duna-korzón, helikopteres filmforgatás szereplői lehetnek a Halászbástyán, és elmerülhetnek a gyógyfürdők különleges világában is. Egy Munkácsy-festmény alakja lehet bárki, megbirizgálhatja Ryan Gosling arcszőrzetét, de Palvin Barbara igéző tekintetében is egész közelről lehet elmerülni. A vámpírrajongókat Lugosi Béla – Drakula szerepében – koporsója várja, és Puskás Öcsi góllövő lába remélhetőleg nem fárad el a megörökített pózban. Várhatóan az egyik legnagyobb szenzáció lesz a 360 fokos szelfifilm-készítési lehetőség Sissivel és egy korabeli hintóval, a felvételt azonnal megoszthatják a közösségi médiában a látogatók.
A kiállításon a viaszfigurák és a csodálatos díszletek mellett rengeteg élmény várja a látogatókat: interaktív képernyők, hang- és fényjátékok, lenyűgöző audiovizuális tartalmak, VR-kalandok, szelfipontok mellett a figurák készítési folyamatába is bepillantást engednek a szervezők.
A múzeumokban világszerte kihelyezett viaszbábúk igen drágák, darabonként nagyjából 250 000 euróba kerül elkészíteni őket, ami mostani árfolyamon nagyjából 95 millió forintot tesz ki, és nagyjából 350 óra egy bábú elkészítése. A londoni stúdióban négy művész dolgozik egy darabon, hónapokon keresztül.