Nem sokkal a fellövés után a Sárga-tengerbe zuhant szerdán egy észak-koreai katonai felderítő műhold. A hírt a KCNA észak-koreai állami hírügynökség jelentette be.
A tájékoztatás szerint a műhold a Koreai-félsziget nyugati partjainál zuhant le, miután a hibás indítást követően az egyik hajtómű veszített sebességéből.
A kudarc okát vizsgálják, Észak-Korea pedig a lehető leghamarabb újabb fellövéssel próbálkozik.
A fellövést követően Dél-Koreában több helyen riasztották az embereket, hogy keressenek menedéket. A szöuli önkormányzat tévesen küldött ki szerdán vészjelzést a városban élők mobiltelefonjaira, amelyben arra szólította fel a szöuliakat, hogy az észak-koreai rakétakilövés miatt készüljenek fel a város elhagyására. A riasztást helyi idő szerint reggel 6.41 órakor küldték el minden szöulinak, kilenc perccel azután, hogy a hadsereg bejelentette: Észak-Korea felbocsátott egy műholdat szállító rakétát. A belügyminisztérium azonban 22 perccel később visszavonta a riasztást, mondván, tévedés történt. Egy minisztériumi tisztviselő lehetséges krízishelyzet kezelésére elrendelt sürgősségi intézkedésnek minősítette a riasztást, miközben az észak-koreai kilövés kockázati szintjét még nem sikerült azonosítani.
Észak-Korea a héten erősítette meg, hogy május 31. és június 11. között műholdat tervez fellőni, a bejelentés ellen Japán és Dél-Korea mellett az Egyesült Államok is élesen tiltakozott. Adam Hodge, a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője leszögezte: a fellövés közvetlenül kapcsolódik a kommunista ország ballisztikus rakétaprogramjához. – A diplomácia ajtajai nem zárultak be, de Phenjannak sürgősen fel kell hagynia a provokációkkal – fogalmazott a szóvivő, hozzáéve: Washington minden lehetséges módon kiáll Dél-Korea és Japán biztonsága mellett.