Kétkörös leépítés várható a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft.-nél (DKF), ahol korábban a 13. és a 14. havi fizetést is törölték. A cég egyik elbocsátott alkalmazottja a 24.hu-nak azt mondta, hogy bár másfél évig volt munka, az elmúlt időszakban az uniós pénzek híján sok volt a semmittevés.
A lap információi szerint tavaly tavasszal a DKF még 180 feletti dolgozói létszámmal működött, az Opten szerint jelenleg 127-en vannak a cégnél, a friss bejelentés alapján azonban a megmaradt munkavállalóknak is legkevesebb felét el fogják bocsátani.
A 2021 februárjában alapított, állami tulajdonú DKF tulajdonosi jogait a Digitális Magyarország Ügynökség Zrt. (DMÜ) gyakorolja, amely a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda fennhatósága alá tartozik. Létrehozásának célja az volt, hogy a nagyobb állami hivatalok, valamint állami cégek költségvetési és európai uniós projektjeit innen felügyeljék, minőségbiztosítsák, illetve, hogy néhány projektet maguk is levezényeljenek, megvalósítsanak. Csakhogy mivel a Magyarországnak járó uniós támogatásokat befagyasztották, nincs olyan munka, amelyet kizárólag az állami cég menedzselne, noha minőségbiztosítási munkát ugyan végeznek és konzorciumi partnerként két projektben is részt vettek. Csakhogy ehhez nem kell olyan sok ember.
Az egyik elbocsátott alkalmazott a 24.hu-nak azt mondta, a helyzet a tavalyi országgyűlési választások után egy hónappal romlott igazán, biztossá vált, hogy jó ideig nem lesz pénz. Korábban 13. és 14. havi fizetés is volt, ezeket első lépésben elvették, majd leváltották a korábbi vezérigazgatót. A lap kérdéseire sem a DKF-től, sem a DMÜ-től nem érkezett válasz.