Titanic;keresés;tengeralattjáró;eltűnés;

- Fogytán az idő, továbbra sem tudják, merre van a Titanic roncsainál eltűnt merülőhajó

Kiszélesítették a keresést.

Becslések szerint a Titan merülőhajó utasainak mostanra alig néhány órányi levegőjük maradhatott. A keresést kibővítették: tengeralattjárók, repülők, hajók és távirányítású járművek segítségével mintegy 16 ezer négyzetkilométeren vizsgálják át az óceánt. Az amerikai parti őrség szerint több furcsa zajt is hallottak, de továbbra sem világos, hogy mik ezek - írja a BBC.

A mentőalakulatok azzal számolnak, hogy az Egyesült Államokban helyi idő szerint 7:18 perckor (magyar idő szerint 13:18 perckor) elfogyhat a Titan merülőhajón tartózkodók oxigénje. A kutatást vezető kapitány elismerte, továbbra sem tudják, pontosan merre lehetnek, ennek ellenére a mentőtisztek szerint bizakodónak kell maradniuk. A műveletben résztvevők számát mintegy megkettőzték.

Jelenleg az sem világos, hogy a több alkalommal is észlelt zajok vajon az eltűnt merülőhajóról származnak-e.

Hétfőn írtuk meg, hogy eltűnt az Atlanti-óceánban egy tengeralattjáró, amely a Titanic roncsaihoz szállított turistákat. Az amerikai parti őrség szerint a fedélzeten öt ember tartózkodik, és a tengeralattjáró 96 órán át képes a víz alatt lenni. A tengeralattjáróval már vasárnap délután, a merülés után másfél órával megszakadt a kapcsolat, úgy tudni, egy brit üzletember, felfedező és pilóta, Hamish Harding, valamint egy francia veterán és tengeralattjáró-szakértő, Paul Henry Nargeolet, a francia haditengerészet korábbi parancsnoka is az utasok között lehet. A járművet az OceanGate Expeditions nevű cég üzemelteti, amely turistáknak és szakértőknek biztosít 8 napos mélytengeri expedíciókat mintegy 250 ezer dolláros áron (átszámítva több mint 85 millió forint).

Az 1912-ben elsüllyedt Titanic hajóroncsait 1985-ben fedezték fel, a maradványok mintegy 3,8 kilométeres mélységben találhatók az Atlanti-óceán fenekén, körülbelül 600 kilométerre a kanadai Újfundland partjaitól.

A hadiipari és csúcstechnológiai együttműködés áll az indiai kormányfő amerikai útjának középpontjában. A stratégiai partnerség érdekében Washington szemet huny Újdelhi demokráciadeficitje és orosz kapcsolatai felett.