Tavaly szeptemberben még megmenekült, július 31-ével viszont tényleg bezár a csepeli Zászlós közösségi szálló, a tulajdonos Indotek Group szerint ugyanis az épület elérte azt a kritikus állapotot, amely nem teszi lehetővé a felújítás további halogatását – írja a Telex, miután kérdésükre a cég azt írta, a beruházás előkészítése már az év elején elkezdődött a lakókat pedig június elején tájékoztatták a lépésről.
A portál szerint az Indotek az engedélyek kézhezvételét követően írásban tájékoztatta a fővárosi és a csepeli önkormányzatot a közösségi szálló bezárásáról, és segítségüket kérték a lakók elhelyezésében is. – A vállalatnak a Gyömrői úton van egy hasonló funkciójú és jellegű ingatlanja, ahol több családot és időskorút el tudnak helyezni, egy részük már át is költözött ide. A többiek elhelyezéséről jelenleg is egyeztetés folyik a főpolgármesteri hivatal külön erre dedikált szociálpolitikai önkormányzati tanácsadójával és a Kiút Egyesülettel – tették hozzá.
Az Indotek Group többségi tulajdonosa és vezérigazgatója nem más, mint a Forbes legutóbbi listája szerint a hetedik leggazdagabb magyar, Jellinek Dániel, akinek a vagyonát a lap 224,7 milliárd forintra becsülte. Jellinek a Népszava tavaly szeptemberi cikke szerint megállapodott a csepeli önkormányzattal arról, hogy egyelőre nem zárják be a csepeli Zászlós Szállót, ahonnan 250 embernek, köztük ötven gyereknek kellett volna akkor kiköltöznie. Az ügyben Karácsony Gergely főpolgármester is fellépett. Az akkori egyezség értelmében az Indotek Group vállalta a téli üzemelés többletköltségét, azt, hogy továbbra is működtetik a megemelt árak mellett az épületet, sőt további fejlesztéseket is végrehajtanak.
Nem zár be a csepeli munkásszállóAkkor a csepeli önkormányzat azt vállalja, hogy megteremti annak lehetőségét, hogy a cégcsoport településrendezési szerződés megkötésének vállalása mellett további munkásszállásokat alakítson ki a kerületben. Erről egyelőre nincs hír, viszont az Indotek szerint „a bevont civil szervezettel és a szakértői gárdával végzett közös munkájuk nyomán az ügy afelé halad, hogy a lakók helyzete rendeződjön”. Arra felvetésre, hogy miért csak e hónapban tájékoztatták a lakókat, azt válaszolták, hogy megvárták a „konkrét időpontot”.
Fővárosi Közgyűlés: az önkormányzat a november 15-én életbe lépő moratórium előtt sem kezdeményezi lakások kiürítését és felfüggeszti az erre irányuló eljárások végrehajtását