Pénteki lapzártánk után kezdődött a Premier League új évadja, amelynek nyitó mérkőzésén hagyományosan az előző idény bajnoka, a Manchester City szerepelt, ezúttal az újonc Burnley ellenében. Ha ezt Pep Guardiola menedzser konkrétan nem is mondta ki, de a szaksajtó feltételezi, hogy az idei cél az angol ligafutball 135 éves történetének első, sorozatban negyedszer elért bajnoki címe lesz. A triplázás már az olyan csapatoknak is sikerült, mint a Huddersfield Town, amely a húszas években uralta az első osztályt, majd így dominált az Arsenal a harmincas, a Liverpool a nyolcvanas, a Manchester United pedig a kilencvenes években és az új millennium első évtizedében. A City 2011-től kezdve hét Premiership trófeát vitt haza az Etihad Stadionba és 2020 óta nem tudta semelyik riválisa megelőzni.
Közvetlenül a rajt előtt sem dőlt el a két legizgalmasabb átigazolási kérdés: Harry Kane és Moisés Caicedo sorsa. Ahogy a Bayern München a Tottenhammel, úgy a Liverpool a Brightonnal állapodott meg a pénzügyi részletekben. Thomas Tuchel csapata több mint 90, Jürgen Kloppé 111 millió fontot ajánlott kiválasztottjáért. Péntek délután Kane, akit már csak 47 gól választ el Alan Shearer történelmi PL-rekordjától, Münchenbe készült orvosi vizsgálatra, az ecuadori védekező középpályás pedig Londonban várt a sorsára.
Az új évad küszöbén a BBC Sport huszonhat tévés és rádiós futball szakkommentátorát kérdezte meg, mely csapatok szerzik meg a PL első négy helyét, huszonöten vélték úgy, hogy Pep Guardiola és a ManCity újabb bajnoki címe magától értetődő. „A Citynek minden adottsága megvan az Everest megmászásához” – írja az i napilap, annak ellenére, hogy a keret İlkay Gündoğan csapatkapitány és Riyad Mahrez távozásával gyengült.
Bizakodó hangulatban kezdi az idényt az Arsenal, amely csak öt ponttal maradt le a City mögött a tavaszi öldöklő bajnoki fináléban. Az észak-londoniak korán és becsvágyóan igazoltak le új játékosokat, akik közül a West Ham-től érkezett, kiváló vezetői képességekkel rendelkező Declan Rice és az Ajaxtól átvett Jurriën Timber tűnik a legihletettebb választásnak. Ha a csapat tartósan olyan marad, mint vezetőedzője, Mikel Arteta – aki az egyik pillanatban még bámulatoson higgadt, majd egy perc múlva már egy mániákus megszállott benyomását kelti –, akkor képes lehet idén is nyomás alatt tartani Guardiolát és csapatát.
Felfokozott izgalom kíséri az elmúlt év meglepetés csapatát, a Newcastle-t. A szaúd-arábiai Public Investment Fund tulajdonában lévő szarkák az egyik legígéretesebb fiatal angol tréner, Eddie Howe vezetése alatt szűk, szinte családias keretükkel csodát produkáltak bronzéremre érdemes teljesítményükkel. Az észak-angliaiak három új szerzeménye közül a balhátvéd Tino Livramento emelkedik ki, aki a tengerparti Southamptont adta fel az új kalandok reményében.
Elégedetten indíthatja a szezont a Manchester United, miután Eric ten Hagnak minden kívánsága teljesült. Az új kapuson, Andre Onanán kívül a Chelsea-től átvett Mason Mount és az Atalantát megjárt húszéves dán válogatott Rasmus Højlund dobogtatja meg leginkább a szíveket, még ha utóbbi egyelőre sérüléssel is bajlódik. Azt azért kevesen gondolták volna, hogy a rátermettségét már az első idényében igazoló holland vezetőedző változatlanul a tulajdonos Glazer család égisze alatt vág bele ebbe a szezonba is.
Jürgen Klopp nem csökkenő ambíciókkal és önbizalommal kezdi a Liverpool szezonját a csalódást keltő tavalyi ötödik hely után. Optimizmusának fő oka Szoboszlai Dominik és Alexis Mac Allister csatlakozása, akikért összesen 95 millió fontot (4,2 milliárd forintot) kellett fizetni, igaz, Jordan Henderson és Fabinho lelépése a szaúdi futballba megütötte a vörösöket. A világ egyik legjobb trénere, Mauricio Pocchettino csak előrelépést hozhat a megalázó 12. helyen végzett Chelsea-nek. Vasárnap Szoboszlai Dominik és csapata, a Liverpool a Chelsea elleni rangadóval Londonban kezdi a szezont. A magyar válogatott csapatkapitánya edzőmeccsen már adott gólpasszt új csapatában, a rajton álom bemutatkozás lenne, ha ennél is előrébb jutna…