Lucy Letbyt, a jelenleg 33 éves brit ápolónőt pénteken bűnösnek találta büntetőperében az esküdtszék, mert a Countess of Chester kórház újszülött osztályán dolgozva 2015 júniusa és 2016 júniusa között hét csecsemő meggyilkolásában bizonyítottnak találták a nő ellen felhozott vádakat – számolt be a Sky News az Egyesült Királyság történetében példátlan esetről. A megdöbbentő és bestiális bűncselekmények elkövetése mellett Letbyt hatrendbeli gyilkossági kísérletben is bűnösnek találták az illetékes bíróságon, de a nő mindvégig tagadott. A részleges ítéletet több napos különbséggel hozták meg, és mivel újabb és újabb áldozatok szülei, hozzátartozói jelentkeztek, a bíró a tárgyalás végéig ideiglenesen korlátozta a feljelentések befogadhatóságát.
A rendőrség két évig tartó nyomozást folytatott a csecsemők halálával kapcsolatban, mielőtt Letby ellen 2020 novemberében vádat emeltek. A nyomozók beszámolója szerint több mint félmillió orvosi és feljegyzést, digitális fájlt vizsgáltak meg, és tanúk, az áldozatok hozzátartozóit hallgatták meg, akik közül sokan a bírósági eljárásban személyesen is részt vettek. Az érintett családok és a közvélemény azon is megdöbbent, hogy a halálosztó nővér indítékait sem a nyomozás, sem a bírósági tárgyalássorozat nem tudta feltárni, mind ez idáig senki sem tudja, miért követte el borzasztó tetteit.
A brit médium beszámolt arról is, hogy a jellemzően levegővel, tejjel, inzulinnal, egyéb folyadékokkal, a kis életek számára szinte azonnal halált okozó injekciókkal gyakorlatilag kivégezte az újszülötteket. A mai ítéletet követően a Cheshire megyei rendőrség megerősítette, hogy jelenleg azt vizsgálják, hogy Letby megtámadhatott-e más, gondozásában lévő gyerekeket 2015 júniusa előtt Chesterben, illetve egy liverpooli kórházan, ahol gyakorlaton volt.
A tárgyalótermi beszámolók szerint egyébként a csecsemőgyilkos Letby is sírt néhány ítélet alatt, miközben áldozatainak családtagjai zokogásától volt hangos a terem, sőt az esküdtszék egyik tagjának is hullottak a könnyei, miközben a bűncselekményeket felolvasták. Az áldozatok között volt néhány napos újszülött, volt egy kisfiú, akit inzulinnal mérgezett meg, ám nem halt meg, sikerült újraéleszteni, viszont agykárosodást szenvedett. Másnak a máját tette tönkre az asszony, és voltak, akik, a bűncselekmények után napokkal vesztették életüket. Akkoriban több szülő nem is gyanakodott a kifelé kedves, gyakran mosolygós nővérre, aki gyakran éjszaka végzett ártatlan áldozataival.
A bírósági döntés nyomán Nigel Scawn a Countess of Chester kórház orvosigazgatója nyilatkozott tett közzé az intézmény honlapján. Megdöbbenésüket és sajnálatukat fejezte ki a kórház összes dolgozója nevében, és együttérzésükről biztosította a meghalt és sérült csecsemők családjait. Lucy Letby ügye után – emelte ki – jelentős változtatásokról döntöttek a kórházban a betegek ellátásának biztonsága érdekében.