824 diák tanul Magyarországon honvédelmet a középiskolákban szeptember eleje óta - közölte a Szalay-Bobrovniczky Kristóf vezette Honvédelmi Minisztérium a hvg.hu közérdekű adatigénylésére válaszolva.
A tárca közlése szerint hat oktatási intézményben, kilenc egyenruhás oktatótól tanulják a diákok a honvédelmet elméletben és gyakorlatban is, heti egy órában. A következő iskolákban zajlik az oktatás:
Sashegyi Sándor Általános Iskola és Gimnázium,
Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola,
Diósgyőri Gimnázium,
Váci SZC Madách Imre Technikum és Szakképző Iskola,
Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum,
Zalaegerszegi SZC Báthory István Technikum.
A lap az oktatásért is felelős Belügyminisztériumot is megkérdezte a témában, ők az információt azzal egészítették ki, hogy a Sashegyi Sándor Általános Iskola és Gimnáziumban, a Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskolában, valamint a Diósgyőri Gimnáziumban is a 11. évfolyamon vezették be a képzést.
Ami a tárgy tartalmi részét illeti, erről korábban a pomázi Sashegyi Sándor iskolában tanító Vartmann György önkéntes műveleti tartalékos alezredes beszélt a honvedelem.hu-n. E szerint a honvédelmi tantárgy „meglehetősen komplex ismereteket ad át a gyerekeknek a Magyar Honvédségről és a honvédelemről. A diákok a korábban megszerzett történelem, fizika, földrajz és biológiai ismereteikre építve új tudást szerezhetnek a lőelmélet, a haditechnikai ismeretek, az egészségügyi-, túlélési-, valamint a térkép és tereptani alapismeretek terén. (...) A honvédelem tantárgy oktatását az első félévben heti egyórás elméleti oktatás eredményeként 16 órában, míg a második félévben 20 órában, zömmel gyakorlati foglalkozások keretében tartják meg, így összesen a tanév folyamán 36 órában találkozhatnak a tanulók a Magyar Honvédség tevékenységét és munkáját érintő ismeretekkel.”