Elsőre bulvárhírnek látszik a fideszességét nyíltan felvállaló zenész, Curtis édesanyjának kálváriája: előbb három órát várt egy rosszulléte miatt a mentőre, majd kórházi ellátása után hazaszállították, értesítés nélkül, és egy rozoga műanyag széken, mezítláb, köntösben hagyta ott a betegszállító cég munkatársa. Ha nem egy celeb anyjáról lenne szó, hír se lett volna belőle. Pedig ez az embertelen eljárás lakmuszpapírként mutatja a mai magyar egészségügy működési nehézségeit. Például azt, hogy csak akkor várható valamifajta következmény, ha híres emberrel vagy a rokonával történik baj. Így volt akkor is, amikor Gálvölgyi János lett rosszul, s lányai hiába hívták a mentőt, nekik kellett édesapjukat bevinni a kórházba.
Most is élhetünk a gyanúperrel, miszerint csak azért indult vizsgálat a mentőszolgálatnál és a betegszállító cégnél, mert Curtis kellően ismert, és ezért a nyilvános fórumok felkapták az ügyet, vagyis ügy lett az ügyből. Érdemes eltűnődni, hány ehhez hasonló eset történik az országban, amikor a betegszállító nem megfelelően végzi a munkáját, vagy ki sem ér időben a mentő és senkiben fel sem merül, hogy esetleg elrontottak valamit. Túlnyomó többségükről bizonyosan nem értesül a nyilvánosság.
Szinte mindenki tud egy rémtörténetet, s talán Curtisnek is érdemes lenne elgondolkodni, hány olyan honfitársa lehet, aki szintúgy elszenvedője egy permanensen rosszul működő rendszernek. A betegszállító cég azonnali hatállyal kirúgta alkalmazottját, ám ez tüneti kezelés. Ami pedig Curtis vállalt fideszességét illeti: kérdés, eljut-e annak felismeréséig, milyen szerepe van a történtekben annak a kormányzatnak, amely már 14. éve kormányoz teljhatalommal, de még mindig nem sikerült megoldani, hogy mindenhová időben kiérjen a mentő és a kezelés után hazavigyen a betegszállító.