Oroszország;Amerika;Orbán Viktor;Nyugat;Szörényi Levente;bolsevizmus;

Szörényi Levente másfél éve egy asztalhoz ült szerzőtársával, Bródy Jánossal, az István, a király megalkotásának negyvenéves évfordulóján

- Szörényi Levente a nyugati világbolsevizmustól félti Orbán Viktor testi épségét

Az István, a király zeneszerzője szerint minden, ami rossz, Amerikából érkezik, például – úgy véli – Trianont is nekik köszönhetjük, ellentétben az oroszokkal, akiknek vezetőjétől nem kell tartanunk, hisz Vlagyimir Putyin nem pártfőtitkár, de nem is cár.

„A világuralomra törekvés ma is létezik, működik, és bár a bolsevikok a nácikhoz hasonlóan elbuktak, a társadalom totális és erőszakos átformálására irányuló törekvés lényegében azonos gyökerű” – állapította meg Szörényi levente a Mandinernek adott interjújában, amelyet az Index szemlézett. A Kossuth-díjas zeneszerző, aki Bródy Jánossal együtt megalkotta az István, a király rockoperát, államalapító uralkodónkkal ellentétben, aki a Nyugathoz kötötte a magyar állam jövőjét, már fenyegetésként tekint az égtáj és az azt megtestesítő Európai Unióra.

Mint kifejtette a szerinte ma nyugat felől fenyegető, általa összefoglalóan világbolsevizmusnak nevezett folyamatban „sok függ a júniusi választástól”. – Európának ideje lenne végre felébrednie, sajnos azonban az emberek el vannak altatva – vélekedett az Európai Unióból való esetleges kilépésről tett újságírói utalással kapcsolatban Szörényi Levente, aki a jelek szerint torkig van Amerikával. Elsők között említette, hogy „a hollywoodi silányság” ural mindent, holott ezekben a filmekben az agresszivitásról, a háborúról, illetve a hagyományos emberi értékek felszámolásáról van szó. 

– Szerencsére ez nem annyira a mi problémánk, én inkább amiatt aggódom, nehogy valami elüsse Orbán Viktort, aki – tette hozzá a művész – még a lehetséges új amerikai elnök, Donald Trump szerint is kemény fickó, s ellenáll a befolyásolási kísérleteknek. A Trump iránt érzett szimpátia azonban nem zavarta a zeneszerzőt, hogy kimondja: Amerika folyamatosan szítja a feszültséget, nem mellesleg Trianont is többek között neki köszönhetjük, de ez nem jelent oroszbarátságot. Amúgy is – mondta Vlagyimir Putyinról – ma az orosz államfő már nem egy pártfőtitkár, de nem is cár, akinek a segítségével a Nyugat leverte az 1848-as forradalmunkat. Megengedően azért hozzátette, hogy „ettől még lehet rá haragudni”.

Mindenkinek meg akarják mutatni, milyen erőszakosak a migránsok.