Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen és bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt a Győr-Sopron Vármegyei Főügyészség emelt vádat Fuzik Zsolt és 49 társa ellen. A bíróság tárgyalása nyilvános, azon az eljárás résztvevőin kívül bárki jelen lehet, és megismerheti az ügy részleteit – ezt közölte hétfőn Polt Péter Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő írásos kérdésére.
– Milyen személyi kör van a vádlottak között? – érdeklődött az ellenzéki politikus, miután Nemzeti- Adó és Vámhivatal Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága még február 16-án közölte, hogy ötven emberrel szemben emeltek vádat költségvetési csalás gyanúja miatt, s nyomozás során autókat, pénzt és órákat is lefoglaltak. Hadházy Ákos a Telex aznapi cikkére hivatkozott a kérdésében, amelyben a hatóságok megerősítették, hogy az évek óta húzódó Fuzik ügyről van szó, amelyben a nyomozás során a magyar üzleti élet és politikai elit egy része is a NAV célkeresztjébe került.
– Ennek részeként korábban olyan nagy cégeknél is házkutatást tartottak, mint az Antenna Hungária, a T-Systems vagy a 4iG. Az ügy egyik vádlottja azt vallotta: korrupciós kapcsolatban volt az MSZP-s Horváth Csabával, Tóth Csabával, Molnár Zsolttal és Baja Ferenccel is. Ezért kérdezte konkrétan, hogy van-e jelenleg vagy korábban aktív politikus, köztisztviselő a vádlottak között, illetve van-e olyan cég a számlagyár haszonélvezői között, amelyik az állammal egymilliárd forintnál nagyobb szerződést kötött?
Polt Péter kezdeményezte az MSZP-s Molnár Zsolt mentelmi jogának felfüggesztésétA választ, azonban Polt Péter, amint azt a Népszava is megírta, részben hétfői sajtóközleményében írta meg, amelyben befolyással üzérkedés, 40 milliós korrupció miatt az Országgyűléstől kérte Molnár Zsolt parlamenti képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. Molnár Zsolt egyben az MSZP pártigazgatója is. A legfőbb ügyész Hadházy Ákosnak egy másik kérdésére, amely azt tudakolta, hogy „Változott a helyzet a zuglói parkolási biznisz körüli vesztegetési ügyben?”, azt válaszolta, hogy a Horváth Csaba (Zugló MSZP-s polgármestere) és társai elleni nyomozást augusztus 24-ig meghosszabbították. Ugyancsak a Fuzik-üggyel összefüggésben a kormánypárti Magyar Nemzet még 2022-ben írt arról, hogy Fuzik vallomása szerint Horváth Csaba egy Kálvin téri kávézóban vett át vesztegetési pénzeket, és Tóth Csaba volt parlamenti képviselővel együtt több mint negyedmilliárd forintot vehetett át feketén.
Magyar Nemzet: Molnár Zsolt negyvenmillió forint kenőpénzt kapottHorváth Csabát gyanúsítottként hallgatta ki az ügyészség