A Legfőbb Ügyészség közleménye szerint a BKV 2019 elején közbeszerzési eljárást indított egy informatikai szolgáltatásra, a tenderre pedig ajánlatot tett egy kft. A vádhatóság szerint Baja Ferenc volt miniszter és egykori országgyűlési képviselő tárgyalt az ajánlatot tevő társaság „működésében jelentős befolyást gyakorló férfival”, és a kft. tendernyertességének esetére 30 millió forint készpénzt kért. Erről értesült az ügyészség szerint Molnár Zsolt, aki megkérte a volt minisztert, hogy az ő részére is kérjen a férfitól 40 millió forintot, s akkor ő sem támadja a szerződést. A kft. tendernyertességét követően a férfi 2019. augusztus 6-án, Budapesten 40 millió forintot adott át Molnár Zsoltnak, állítja az ügyészség.
Molnár Zsolt közleményben reagált, azt írta, nem fogadott el kenőpénzt, törvénytelen dolgot nem tett, tiszta lelkiismerettel áll a vádak elé. „Koholt vádak alapján próbálnak besározni, hiszen tudjuk, hogy vádalku során nem kell igazat mondani.” – írta még. Ezzel arra utalhatott, hogy a kormánysajtó már tavaly arról írt: az adócsalási ügyben érintett F. Zsolt – a BKV és a CBA volt informatikai igazgatója – vádalkut kötött az ügyészséggel és korrupt szocialistákról, mások mellett Molnár Zsolt lefizetéséről beszélt a hatóságnak. Molnár Zsolt emlékeztetett arra is: már 2022-ben kezdeményezte mentelmi joga felfüggesztését, és magánvádas büntetőeljárást indított nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazásért.
Baja Ferenc nevének összekapcsolása a BKV tenderével első hallásra elég meglepő, hiszen ő akkoriban az MSZP pártalapítványának, a Táncsics Alapítványnak a kuratóriumi elnöke volt. A Népszava azonban megszerzett egy megbízólevelet, amelyben Karácsony Gergely közvetlenül a megválasztása után, 2019 novemberében főpolgármesteri megbízottnak kérte fel a szocialista politikust, aki azóta is betölti ezt a tisztséget.
A megbízólevél tanúsága szerint Baja Ferenc közreműködni hivatott a fővárosi önkormányzat, illetve gazdasági társaságai és intézményei informatikai biztonságának fejlesztéséhez kapcsolódó döntések előkészítésében, illetve ezen rendszerek működését is folyamatosan figyelemmel kíséri. Ebbéli tisztségében a főpolgármesternek tartozik beszámolni, de egyeztethet az érintett intézmények, cégek vezetőivel. A megbízatás során a főjegyzőn keresztül tehet javaslatot és köteles együttműködni a főpolgármester-helyettesekkel. Baja a feladat ellátását ingyen vállalta.