Egy Magyar Közlönyben közzétett, Orbán Viktor által jegyzett friss kormányhatározat értelmében jelentősen megemelnek vidéki sportszervezeteknek juttatott támogatási összegeket.
A 444 szemléje szerint a kiemelt szervezeteket három kategóriába osztották:
az 1. kategóriába azok kerülnek, akik legalább 14 szakosztállyal rendelkeznek, vagy 1000 helyett most már 1300 igazolt sportolójuk van (ilyen például a Nyíregyházi Sportcentrum, vagy a Győri Atlétikai Club),
a 2. kategóriába azok, akiknek maximum 7 szakosztálya van, és 700 helyett már 750-nél több igazolt sportolója (például a szolnoki, szombathelyi és a kaposvári sportszervezet),
a 3. kategóriába pedig azok, akik minimum 5 szakosztállyal 350 igazolt sportolóval rendelkeznek (például a Pécsi Egyetemi Atlétikai Club).
Ennek a besorolásnak van egy vesztese is, mégpedig a pécsi sportélet, ugyanis 2021-ben még az első kategóriába sorolták őket, most már csak a harmadikba, így bár kategóriánként busásan megemelték a kiosztható pénzek összegét, ez náluk sok eredményt nem jelent, épp ellenkezőleg. A többiek viszont elég jól jártak, a számok a következőképpen alakulnak:
az 1. kategóriás sportszervezeteknek az eddigi 300 millió forintos támogatás helyett mostantól 300 millió és 500 millió közötti mennyiségű közpénz ütheti a markát,
a 2. kategóriában az eddigi 220 millió helyett 220 millió és 300 millió forint közötti összeghez juthatnak,
a 3. kategóriás sportszervezetek pedig 25-180 millió helyett 28-220 millió forint közötti támogatást kaphatnak.
A három kategóriában összesen 23 sportszervezet szerepel, legfeljebb 7 milliárd forinton osztozhatnak, de minimum 2,8 milliárdot biztosan kapnak.
Egyébként mindez abból a szempontból is érdekes, hogy a magyar költségvetésnek idén is sikerült villámgyorsan összeomlania: két hónap alatt összejött az éves hiánycél 68 százaléka, naponta 47,6 milliárd forint mínusz termelt az állam februárban, Lázár János építési és közlekedési miniszter pedig nemrégiben újabb beruházások leállítására célzott.