Védjegybitorlás miatt citálta törvény elé a Miniszterelnöki Kabinetiroda a Márki-Zay Péter irányítása alatt álló Mindenki Magyarországa Néppártot, emellett 15 millió forint kártérítés kiszabását kérték a pártra. A kabinetfőnökék panasza szerint a kéknek az a bizonyos árnyalata és általában az arculat, amelyet a kormány a nemzeti konzultáció - nevű szájbarágás - során használ, megtévesztő hasonlóságot mutat azzal, amit az MMN alkalmazott a saját, szintén konzultációnak nevezett kérdéssorában. Rogánék azt sérelmezik többek között, hogy ha a gyanútlan polgár beütötte az internetes keresőbe a „konzultáció” szót, véletlenül az MMN felületére tévedhetett, és tévesen azt gondolhatta, kormányzati kérdésekre válaszolt.
Jelkép ügyben a vásárhelyi polgármesterékre amúgy is rájár a rúd. A Nemzeti Választási Bizottság március végén jelölő szervezetként vette nyilvántartásba a pártját az Európai Parlament-i és a helyhatósági, a mozgalmát a helyhatósági választáson. Mindkét szerveződés ugyanazt a három betűből álló, teljesen egyforma jelképet használja. Jelen helyzetben ez, mint kiderült, nem jó öltet. Jelölőszervezetként előbb a párt, pár perccel később a mozgalom jelentkezett be, az emblémát mindketten használni szerették volna.
A törvény viszont úgy szól, hogy a logó azé, aki gyorsabb volt.
Mivel a települési voksoláson elméletileg a párt is, a mozgalom is jelölőszervezet lehet, a szavazólapon két egyforma jelkép mutatkozna. Ami viszont tilos. A mozgalom számára tehát a bizottság határozatban tiltotta meg, hogy az önkormányzati választáson használja azt. Márki-Zayék igyekeztek átvágni a gordiuszi csomót: töröltetni szerették volna a mozgalmat a jelölőszervezetek közül. Ilyen hatásköre viszont nincs a bizottságnak, így nem tehettek eleget a kérésnek, derül ki egy újabb határozatból.
A két esetből mindenki levonhatja maga a tanulságot. Például azt, hogy mindenképpen jobban járunk, ha csak önmagunkra, és nem valaki másra hasonlítunk.