Európai Parlament;Szuverenitásvédelmi Hivatal;

Rekorderek

Dühítő, de egyben sokszor már-már megmosolyogtató is az az erőlködés, amit manapaság a propagandistáktól láthatunk. Mert bár egy megafonos – hagyjuk is a nevét, nem ér annyit - úgy látja, Magyarországon a „szegénység érdeklődés hiányában elmaradt”, az adóforintunkból a propagandára költött százmilliókat azért lehetne jobb ügyekre, szociális kiadásokra, az egészségügy javítására fordítani, és nem mások lejáratására, gyűlölködésre. Megmosolyogtató azonban amiatt, mert értékelhetően akkora pánik tapasztalható mostanság a Fidesz illetékesei részéről, hogy sokszor keverednek ellentmondásba.

Múlt héten Lánczi Tamás fenyegette meg börtönnel Magyar Pétert egy olyan újságcikkre hivatkozva, aminek a valóságtartama a nullával egyenlő. A legrosszabb diktatúrákat idéző kijelentését megdöbbentő módon röviddel azelőtt tette, hogy a leköszönő, utolsó plenáris ülését tartó Európai Parlament szerda este újabb, a magyar jogállamiság csorbulásáról szóló állásfoglalásról szavazott. Elsősorban a szuverenitásvédelmi törvény és a Szuverenitásvédelmi Hivatal felállítása keltett aggodalmat az uniós képviselők körében, tehát arról a – mondjuk így – testületről van szó, aminek Lánczi áll az élén. A börtönnel való fenyegetőzésével mintha csak meg akarta volna erősíteni, hogy az EP aggályai teljesen jogosak és a lehető legjobb bizonyítékot szolgáltatta arra: a hivatal felállításával tényleg súlyosan sérül a demokrácia.

Néhány év alatt majdnem tucatnyi alkalommal tűzte napirendre az EP a magyarországi jogállamiság ügyét, amivel rekordot állítottunk fel az Unióban. Ugyan az EP döntései nem járnak jogi következményekkel, de az Európai Bizottság szintén eljárást indított a szuverenitásvédelmi törvény kapcsán, nem kizárt, jogi lépéseket is tesz a kormány ellen. S ahogy lenni szokott: a kormány jogsértéseinek újfent mi isszuk majd meg a levét.