Spacey Unmasked címmel mutatta be a Channel 4 kereskedelmi tévécsatorna az elmúlt napokban a filmsztárról szóló legújabb leleplezéseket. Nemzedékének egyik kiválóságával kapcsolatban Anthony Rapp színész volt az első, aki még 2017-ben nyilvánosságra hozta, hogy 14 éves korában az akkor 26 éves Spacey szexuális szándékokkal közeledett feléje. A színész válaszul kiadott közleményében azt állította, hogy nem emlékszik az esetre, de ha az valóban megtörtént, akkor "ha úgy viselkedtem, ahogy ő leírja, őszinte bocsánatkéréssel tartozom neki". Ugyanezzel a kommünikével valósult meg Spacey "coming out"-ja is, a világ egyik legrosszabbul őrzött titkát felfedve bejelentette, hogy meleg. Ennek a lépésnek rossz visszhangja volt, mert igazából elterelte a figyelmet Rapp sokkoló állításáról.
Rapp valóságos cunámit indított el. Hét éve megbénult Spacey pályafutása, a következő években pedig több tucat férfi erősítette meg az eredeti vádaskodást, hogy Spacey szexuálisan molesztálta, abúzálta, vagy megerőszakolási kísérletet hajtott rajta végre. Mindezen súlyos feljelentések ellenére előbb 2022-ben egy amerikai polgári perben, majd egy évvel később egy brit bűnügyi eljárás során Kevin Spacey-t ártatlannak minősítve felmentették. A Channel 4 dokusorozatát követően derült ki, hogy jövőre, egy újabb nemi jellegű inzultus vádja ellen védekezve a színész visszatér egy brit tárgyalóterembe. A meg nem nevezett férfi azzal állt elő, hogy "súlyos lelki károsodást, és ennek következtében anyagi veszteséget szenvedett el".
Korábbi hozzáállásán változtatva Kevin Spacey felvette az állítólagos áldozatai által neki dobott kesztyűt. Mint friss X (volt Twitter) üzenetében kijelentette, "vállalja a felelősséget viselkedéséért és elkövetett cselekedeteiért, de nem hajlandó elnézést kérni kitalált és eltúlzott történetek miatt". Az ellentmondásos filmművész alaposan nekiment a Channel 4 menedzsmentjének is, amely "tisztességes megoldásnak" nevezte, hogy Spacey szerint "csak" hét napot adott neki a gyanúsításokra adott válaszra. A friss tényfeltárás megbéklyózta karrierjének felelevenítését, noha az utóbbi időben több kedvező szerepajánlatot is kapott. A mikrofonvégre kapott tíz áldozatnak csak a keresztnevét adja meg a csatorna. Egyikük, Daniel "lélektelen szörnyetegnek" nevezte Spaceyt, aki percekkel azután igyekezett fizikai kapcsolatot létesíteni vele, hogy befejezték a Kártyavár egy jelenetének forgatását. Frank Underwood, a gátlástalan amerikai politikus szerepe Spacey felejthetetlen alakítása volt.
A támadásba lendült vádlott, aki korábban tíz évig a londoni Old Vic színház igazgatója volt, a The Daily Telegraphnak adott exkluzív interjúban szenvedélyesen nekiment azoknak a pénzembereknek és a filmvilág liberális vezetőinek, akik megakadályozzák színészi pályafutásának folytatását. A Kártyavár volt az első munka, melytől Spacey-t megfosztották és ezt szeretné, állítása szerint a "nyilvánosság támogatását élvezve" elsőként újjáéleszteni. Ha igaz, "Londonban rendszeresen megállítják emberek és kedves dolgokat mondanak neki, ismételten megkérdezve, mikor tér vissza a filmvászonra". A színész esete ismét felszínre hozta a kiközösítés megkérdőjelezését. A 64 éves művész rámutatott arra, mennyire más volt erkölcsi szellemiségében az az időszak, amikor filmremekei készültek. A beszélgetésben ünnepélyes ígéretet tett arra, hogy "mire mindez befejeződik, megértőbb, több szeretetet adó, jobb ember lesz belőle".