„Manfred Weber besorozná a fiatal nőket, anyákat Ukrajnáért” – riogat az origo.hu, de a Kormányinfón Gulyás Gergely és Menczer Tamás Fidesz-szóvivő, Brüsszelből hazabeszélve Szijjártó Péter, de egy videóinterjúban maga Orbán Viktor is lelkesen teríti a hamisítást, miszerint Weber EU-s sorozást akar.
A valóságban Weber egy néhány héttel ezelőtti német tévévitában elmondott nyilatkozatát hamisította meg a Fidesz kommunikációs gépezete. A politikus május 9-én a BR24 bajor tévécsatorna választási vitájában fejtette ki a véleményét, hogy ő személy szerint támogatja az általános szolgálati kötelezettséget, ahol a fiatalok választhatnának fegyveres szolgálat és polgári szolgálat között. Weber végig a német hadseregről beszélt.
A Magyar Nemzet ennek ellenére „Háborús pszichózis – Manfred Weber az egész EU-ban kötelező katonai szolgálatot akar” címmel közölt névtelen cikket, illetve az M1 „köztévé” híradó is egy hírblokkot.
Ezt követően jelent meg a Fidesz-közeli The European Conservative (EC) május 13-i cikke a beszélgetésről „Az EU-ra kiterjedő hadkötelezettségről tárgyal a német jobbközép” címmel. Az Orbán Tamás által jegyzett írásban (angolul) az olvasható, hogy Weber „az EU-ra kiterjedő sorozás lehetőségét lebegtette”. Ezt a hazug cikket vette alapul a Habony Árpád által alapított V4NA hírügynökség május 20-i „híre”. Ennek névtelen szerzője „brüsszeli forrásokból" úgy értesült: "Manfred Weberék célja, hogy az európai parlamenti választások után felálló új EP az elsők között tárgyalja majd a uniós kötelező sorkatonai szolgálatot... a kiképzés azt a célt szolgálja, hogy utána a csapatok azonnal bevethetőek legyenek, akár közvetlenül a frontvonalban is.”
Időközben a Lakmusz.hu megkereste Webert, nevében az EPP stratégiai divízióvezetője írott válaszában leszögezte:
„Manfred Weber soha nem támogatta az egész EU-ra kiterjedő katonai szolgálatot, soha nem is hozta szóba ezt az elképzelést, sem nyilvánosan, sem belső fórumon.”
Magyarországon a sorkatonaság ötletét egy évvel ezelőtt a Fidesz ideológus Schmidt Mária vetette fel, szerinte „újra kell gondolni az általános hadkötelezettség visszaállítását, még a nők esetében is, érdemes lenne erről egy nemzeti konzultációt kezdeményezni". A Honvédelmi Minisztérium akkor leszögezte: ez csak Schmidt magánvéleménye volt.