A második negyedévben megállt a hazai gazdaság növekedése, sőt az előzetes KSH-adatok alapján az előző negyedhez képest 0,2 százalékkal csökkent a GDP, vagyis a gazdaság által előállított érték. A külpiacok nem húznak, emiatt lehalt a magyar gazdaság csodafegyvere, az autóipar és az akkumulátorgyártás – nincs termelés. A cégek sem bíznak a kormányban – bármikor a nyakukba kaphatnak egy különadót, védelmi pénzt –, ezért visszaestek a beruházások. A lakosság sem bízik a kormányban, sem a törékeny kilábalásban, sem az antiinflációs politikában, ezért nem mer költeni, vagy sokaknak nincs is miből. Ha nincs export, nincs lakossági fogyasztás és nincs beruházás, akkor növekedés sincs.
Pedig 2026 elején választások lesznek, és valamit tenni kell! A kormány ugyanabba a folyóba készül belépni, mint tette 2021–22-ben. Az elmúlt évek recessziójának és inflációs válságának egyik felelőse – Nagy Márton – már mondja is a receptet: a kormány 2025-ben olyan költségvetési költekezésbe kezd, hogy ihaj! Lesz itt minden: szja-kedvezmény duplázás, támogatás a kkv-knak, akcióterv. Arra számítanak, hogy 2025 végére felpörög a gazdaság, majd a hívek leszavaznak, az emiatt újra megugró inflációval, költségvetési hiánnyal, kiigazítással meg majd foglalkoznak 2026 után. Például Magyar Péter miniszterei...
A kormányfő a családok támogatásáról beszélt a minap, de lássuk be, a kormányt hidegen hagyja a családok jóléte. (Kivétel az Orbán, a Tiborcz és a Mészáros família.) A magyar társadalomnak nem ígéretek kellenek, hanem fenntartható teljesítmény: évi 1 százalékos költségvetési hiány, 2 százalékos infláció, 3-3 százalékos gazdasági növekedés és lakáshitelkamat. Tartósan, egy évtizeden keresztül, és nem öt másodpercre, 2026 áprilisában. Minden más csak ócska és rendkívül káros duma.