;

oktatás;Semjén Zsolt;nemzeti emlékhely;

- A 2024/2025-ös tanévben egymilliárd forintot biztosít az Orbán-kormány arra, hogy minden gyerek legalább egyszer eljusson egy nemzeti vagy történelmi emlékhelyre

Semjén Zsolt közölte, a nemzeti emlékezetpedagógiai program egy „három az egyben program”.

Országossá válik a nemzeti emlékezetpedagógiai program, amelynek célja, hogy minden gyermek legalább egyszer jusson el iskolai szervezésben egy nemzeti vagy történelmi emlékhelyre – jelentette be Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.

Semjén az erről szóló budapesti sajtótájékoztatón közölte,

a kezdeményezés a 7. évfolyamtól a 11. évfolyamig 78-80 ezer tanulót érint mintegy háromezer osztályban, és hatvan tankerületi központ, valamint negyvenhét nemzeti emlékhely vesz részt benne.

A kormány egymilliárd forintot biztosít erre a célra a mostani tanévben.

A miniszterelnök-helyettes a programot három az egyben programként jellemezte, amely eddig különállóan létező programelemeket egyesít: az iskolai történelemórát, a történelmi emlékhelyek emlékezetpedagógiai jó gyakorlatát és a tanórákon kívüli közösségteremtést. Hozzátette, a diákokat korszerű eszközökkel és szakszerű idegenvezetéssel ismertetik meg a nemzeti és történelmi emlékhelyekkel, a konkrét történelmi események, nemzetünk nagyjainak és hőseinek életpéldája személyesen és élményszerűen átélhetővé válik.

Semjén Zsolt úgy fogalmazott,

a nemzeti identitás megélése antropológiai lételeme az embernek. Akkor van megmaradás egy létszámában kis nemzet számára, ha minden egyes tagjában benne él az a tudat és az a büszkeség, hogy érdemes ehhez a nemzethez tartozni, mert az őseink nagyszerű dolgokat cselekedtek.

Ezen büszkeség alapjának – folytatta – a történelmi tudásnak kell lennie, s ennek a megélhetőségét, élményszerűségét teszi lehetővé ez a program.

Az elmúlt több mint tíz évben folyamatosak voltak az oktatással kapcsolatos tüntetések, a helyzet azonban nem lett jobb, sőt, egyre csak romlik.