A kormánypárti Mandinernek adott interjút Orbán Ráhel, a miniszterelnök lánya, a férje, Tiborcz István NER-oligarcha érdekeltségébe tartozó BDPST Zrt. kreatív igazgatója.
Az interjúban szóba került a turai Schossberger-kastély témája is, amelyről október elején derült ki, hogy az üzleti modell „finomhangolására hivatkozva az alkalmazottak nagy részét kirúgják, a szállodának pedig vége. Orbán Ráhel erről azt mondta: – A turai Schossberger-kastély üzemeltetése kapcsán egy nagy kihívással szembesültünk már a kezdetektől. Érzékelni lehetett azt a patthelyzetet, hogy mi történik akkor, ha egyszerre két különböző szegmenset próbálunk kiszolgálni. Mert teljesen más élményre vágyott az, aki egy rendezvényt vitt oda, mint az, aki egy lefoglalt egy vagy két szobát, a kettőt egyszerre kiszolgálni pedig különösen nehéz, vagy megoldhatatlan volt egy olyan épületben, ahol kevés szoba áll rendelkezésre. Ezért arra jutottak, hogy ez a „konfliktus” ne álljon fenn, és mostantól csak különleges eseményekre adják ki a kastélyt vagy csoportos foglalásokra. Utóbbi esetben összegyűjtenek több, hasonló élményt kereső vendéget, és ők egyszerre jönnek el a szállodába. Ehhez hozzátette, az eredeti alapkoncepció is az volt, hogy a rendezvényekre fókuszálnak, ezt a Covid-pandémia írta felül annak idején.
Az interjú főleg a budapesti elképzelésekről szólt. Ezzel kapcsolatban például elmondta, hogy tetőtéri éttermet nyitnak a NER-céghez tartozó Dorothea Hotelben. A Gellért Hotelnél a napokban indul el a többéves komplex műemléki felújítás első fázisa. Szerinte a magyar fővárosnak a változatosság a legnagyobb vonzereje: – Budapest egy olyan egyedülálló főváros, amely mindenkinek más arcát mutatja, mindenkinek más és más élményeket kínál - fogalmazott. Példaként említette Pest és Buda különbözőségét, vagy hogy a városban a Michelin-csillagos éttermektől a retro kocsmákig minden megtalálható.
Orbán Ráhel fájlalja, hogy Budapesten nincs luxusvásárlás, szerinte fontos, hogy a magyar főváros ne olcsó legyen