Oroszország;Erzsébetváros;milliárdos;üzletlánc;

Egy erzsébetvárosi bérlakásba van bejelentve a magyarországi terjeszkedésre készülő orosz Mere tulajdonosa

Az orosz milliárdos rejtőzködő életet él, elérhetetlen a sajtó számára.

Egy budapesti, VII. kerületi lakásba van bejelentve Szergej Schneider, az orosz Mere-diszkontlánc alapító-tulajdonosa - írja a Telex, hozzátéve, a rejtőzködő milliárdos igazából nem ott él.

A Lidlnél és az Aldinál is 20–30 százalékkal alacsonyabb árakat kínáló, Magyarországon terjeszkedni tervező orosz üzletlánc tulajdonosáról óriási vagyona ellenére nem sokat tudni. A lap szerint az orosz sajtó rejtőzködő milliárdosként ír Szergej Schneiderről, soha egyetlen újságnak sem nyilatkozott, és még egy kép sem érhető el róla az interneten. Korábban azt se lehetett tudni, hogy melyik országban él, illetve részt vesz-e a cégei vezetésében, vagy a cégcsoport terjeszkedésének előkészítésében.

A Telex értesülései szerint ugyanakkor Szergej Schneider a nemzetközi szerződések és dokumentumok aláírásakor évek óta egy budapesti lakcímet használ, ami egy erzsébetvárosi bérház egyik harmadik emeleti lakását jelenti. A Mere franciaországi cégének alapító dokumentumában is ez szerepel. Ugyanakkor a lengyel cégjegyzék szerint Szergej Schneider hivatalosan a közép-amerikai Kis-Antillákhoz tartozó Grenada állampolgára, bár van magyarországi tartózkodási engedélye. A lengyel sajtó mindenesetre magyarországi adóügyi illetékességű személyként ír róla.

Tudnét lehet még róla, hogy van egy Andrej Schneider nevű testvére, aki a Mere cégcsoport egyik résztulajdonosa, a magyarországi cégeikben például Szergejnek 60–80, Andrejnek 10–20 százalékos tulajdonrésze van. A lap szerint van egy A. Schneider nevű családtag is, aki bizonyos cégekben szintén társtulajdonos. Az nem derült ki a cikkből egyértelműen, hogy ez a személy esetleg megegyezik-e Andrejjel, vagy sem, mindenesetre Andrej Schneider egy máltai lakcímet használ, A. Schneider pedig a cseh cégjegyzék adatai szerint szintén az erzsébetvárosi ingatlanba van bejelentkezve.

A lap megnézte a megjelölt budapesti lakcímen található bérházat. Egy díszes, századforduló környéki épület ez, bejáratán egymás mellett sorakoznak az Airbnb-lakások kulcsait őrző széfek. Az épület ugyanakkor nem kifejezetten úgy néz ki, mint amiben egy milliárdos él, s mellesleg a csengőknél az említett lakás száma mellett sem szerepel a Schneider név.

Az ingatlan tulajdoni lapja szerint egy 47 négyzetméteres, egyszobás lakásról van szó, amely 2012 óta van egy moszkvai születésű orosz férfi tulajdonában. A lap megpróbálta elérni a milliárdost, de nem járt sikerrel. Mindenesetre korábban kiszivárgott információkra hivatkozva azt írták, hogy Schneideréknek Moszkvában egy luxuslakása, a város közelében pedig egy nagyobb dácsája van, így biztosan nem szorulnak rá arra, hogy egy kis belpesti bérlakásban tengessék a mindennapjaikat. Ennek ellenére a Telex úgy értesült, hogy Szergej Schneider az elmúlt években rendszeresen járt Budapesten, legutóbb januárban és februárban is tárgyalt a helyi vezetőkkel a magyarországi Mere-üzletek megnyitásáról.

A 2022 vége óta rezsivédelem címén utalt támogatás jó része az MVM-hez – az állami cégen keresztül pedig Oroszországba –, a többi pedig főleg közintézményekhez került.