Mesterházy Attila vezeti az MSZP országgyűlési választási listáját. A névsorról szombaton zárt ülésen döntött a szocialisták országos választmánya. A pártelnök-frakcióvezető a tanácskozás után azt mondta, hogy a lista első 30 helye a párt megújulását tükrözi. Itt kaptak ugyanis helyet az MSZP különböző testületeinek vezetői, azok az emberek, akik most a legtöbbet teszik a pártért, ahogy ezeken a befutó helyeken szerepel több női és 35 év alatti politikus is.
A parlamenti listán a pártelnököt Botka László választmányi elnök, szegedi polgármester, Tóbiás József frakcióigazgató, Gúr Nándor alelnök, Harangozó Tamás elnökségi tag, Molnár Zsolt budapesti pártelnök, a kampány-előkészítő munkacsoport vezetője, Lukács Zoltán frakcióvezető-helyettes, Simon Gábor elnökhelyettes, Hiller István korábbi pártelnök és Kunhalmi Ágnes elnökségi tag követi. Mögöttük Velez Árpád pártigazgató, Szakács László elnöki kabinetvezető, Korózs Lajos elnökségi tag és Legény Zsolt, a szocialisták demokráciaközpontjának vezetője következik. A lista első húsz helyén szerepel három nő: Bangóné Borbély Ildikó, Demeter Márta elnökségi tagok, illetve Heringes Anita paksi pártelnök, a 35 év alatti Varga László, valamint Tóth Bertalan, akik szintén tagjai a pártelnökségnek. Az MSZP megyei elnökei közül a legtöbben a 30.-tól az 50. helyig szerepelnek: Puch László korábbi pénztárnok a 35., Boldvai László nógrádi pártelnök, aki korábban szintén pénztárnok volt a 44. a listán. A régről ismert politikusok közül Baja Ferenc, a szocialista platform vezetője a 37., Juhász Ferenc korábbi elnökhelyettes és honvédelmi miniszter a 39., Szekeres Imre egykori frakcióvezető az 51. helyet kapta.
A párt "nagy öregjei" közül Lendvai Ildikó és Kovács László két volt pártelnök nem lesz tagja a következő Országgyűlésnek, akárcsak Lamperth Mónika korábbi szocialista miniszter, Káli Sándor, Miskolc egykori polgármestere és a hónapok óta betegséggel küzdő Kiss Péter korábbi miniszter. Tóth József angyalföldi polgármester sem indul mandátumért, ugyanis Tóth ismét polgármester szeretne lenni, így az új összeférhetetlenségi törvény értelmében később úgyis választania kellene az önkormányzati, illetve a parlamenti poszt között.
Az EP-választáson a jelenlegi képviselők közül csak Gurmai Zita indul újra, a húsz névből álló EP-listát Szanyi Tibor vezeti, és Újhelyi István a második. Mögötte Gúr Roland, a brüsszeli delegáció titkára, Veres János korábbi pénzügyminiszter következik, a hatodik helyen pedig Winkfein Csaba elnökségi tag neve szerepel. Göncz Kinga, Herczog Edit és Tabajdi Csaba, a másik három jelenlegi szocialista EP-képviselő 2014-től nem lesz a brüsszeli parlament tagja. Mesterházy ezt azzal indokolta, hogy tíz év után változtatni akartak a delegáció összetételén. Gurmai azért újrázhat, mert a nőtagozat elnökeként nagyon sokat dolgozik a pártért, emellett fontos nemzetközi tisztséget is betölt: az Európai Szocialista Párt Nőszervezetének az elnöke.
A pártelnök elmondta, hogy az MSZP befejezte az együttműködési tárgyalásokat, és a következő időszakban saját politikájukról akarják tájékoztatni a polgárokat. Arról, hogy a Fidesz politikájával szemben mit kínálnak Magyarországnak. Ezt a pártelnök azzal a felvetéssel kapcsolatban mondta, hogy a Demokratikus Koalíció helyet kaphat-e az ellenzéki összefogásban.
Botka László, a választmány elnöke az ülést követően bejelentette: a két listát egyetlen tartózkodás mellett fogadta el a testület vélhetően, azért, mert azokat korábban a szocialista testületek, valamint a megyék is jóváhagyták. Szombaton a Botka László vezette testület a szocialista párt választási programját is megtárgyalta. A nagyjából ötvenoldalas dokumentum azután válik elérhetővé, hogy a kongresszus megszavazza, de annak nagy része már ismert, hiszen az eddig bemutatott szakpolitikai programok kivonata. Mesterházy bejelentette, hogy a program az oktatáspolitikai terveikkel kezdődik, majd foglalkoztatási és gazdaságpolitikai javaslataik következnek. A két listát, valamint a választási programot október 19-én, azaz szombaton hagyja jóvá az MSZP kongresszusa.