kézilabda;Bajnokok Ligája;Ambros Martín;Győri Audi ETO KC;Szűcs Gabriella;

2013-10-14 07:48:00

Az Audi ETO menetel, a Fradi pedig utána

A címvédő Győri Audi ETO KC esélyeshez méltóan szombaton 33-21-re nyert Nagybányán a női kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában. A másik érintett magyar csapat, a Fradi hazai környezetben szintén győzni tudott 27-25-re.

A Győr egy hete szinte megalázta az osztrák Hypo NÖ-t, míg a jelenleg sérült Szűcs Gabriella nagybányai klubja vereséggel kezdett, a német Thüringer HC-tól kapott ki. A Baia Mare negyedóráig tartotta a lépést a Győrrel, majd a feljavuló védekezésével ellépett az ETO. Az időkérés segített a hazaiakon (7-12 után 10-12), erre pedig Ambros Martin próbálta rendezni a sorokat. Ez sikerült, mert a szünetre visszaállt a megnyugtató előny.

A második félidő elején is a győriek irányították a játékot, és a román együttesnek csak akkor voltak fellángolásai, amikor emberelőnybe került. A 42. percben 23-16-ra vezetett az ETO, a lendülete pedig végig kitartott és 33-21-re nyert. A Győr jövő vasárnap a Thüringer HC vendége lesz Nordhausenben.

A Ferencváros tegnap este Dabason a 2012-es győztes Buducsnoszt Podgoricát fogadta a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában. A Fradi múlt heti súlyos dániai veresége és a Midtjylland szombati egygólos lublini győzelme után a zöld-fehéreknek életbevágóan fontos volt a győzelem.

Női kézilabda Bajnokok Ligája
A-csoport:
Győri Audi ETO KC-Baia Mare 33-21
Thüringer HC-Hypo NÖ (lapzártánk után)
Az állás: 1. Győr 4 pont/2 mérkőzés, 2. Thüringer HC 2/1, 3. Baia Mare 0/2 (50-69), 4. Hypo NÖ 0/1 (22-41)
B csoport:
Lublin (lengyel)-Midtjylland (dán),24-25
FTC-Rail Cargo Hungaria - Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27-25
Az állás: 1. . Midtjylland 4 pont, 2. Podgorica 2 (58-44), 3. FTC2 (50-57), 4. Lublin 0  pont
A kvartettekből az első két helyezett jut a középdöntőbe.

Ami nem ígérkezett könnyűnek, hiszen kis visszaesés után a podgoricai együttes újra formába lendült és Camila Dalby és Cristina Neagu  leigazolásával erősítette pozícióit.

Az első félidő változatos játékot hozott, mindkét csapat vezetett olykor, a félidő azonban 13-13-ad döntetlennel végződött. A második játékrészben tovább erősített a Fradi, a vége előtt öt perccel három góllal vezetett és izgalmas végjáték után végül két gólos, 27-25 arányú győzelmet aratott.