Zlatan Ibrahimovic;labdarúgás;Real Madrid;Bajnokok Ligája;Pep Guardiola;góllövőlista;

2013-10-25 07:57:00

Ibrahimovic megállíthatatlan

Egyaránt 5-0-ra nyert a PSG és a Bayern, de amíg a franciák Zlatan Ibrahimovic négy gólján álmélkodnak, a bajorok attól tartanak, hogy a Pep Guardiola és Arjen Robben közötti affér belerondíthat az eddigi idillbe. C. Ronaldo duplázott, és ezzel már harmadik a Bajnokok Ligája góllövőlistájának örökrangsorában, míg Yaya Touré - csapata moszkvai sikere dacára - azért kesergett, mert az orosz szurkolók majomhuhogást imitáltak, amikor hozzá került a labda.

"Nem minden nap szerez az ember négy gólt. Boldog vagyok, annak meg különösen örülök, hogy még az Anderlecht-drukkerek is megtapsoltak. Felemelő pillanat volt, rázott a hideg." Zlatan Ibrahimovic, a PSG svéd csatára nyilatkozott ekként, miután együttesét 5-0-s sikerre vezette Brüsszelben, ahol az első félidőben csupán 19 percre volt szükséges a mesterhármashoz.

A fordulás után Cavani alakított 4-0-ra, majd Ibrahimovic állította be a végeredményt. A BL történetében egyébként ő a 10., aki egy meccsen négy találatig jut (előtte Van Bastennek, Inzaghinak, Prsónak, Van Nistelrooynak, Sevcsenkónak, Messinek, Gomisnak, Mario Gomeznak és Lewandowskinak jött össze hasonló bravúr).

Amikor arról faggatták, neki melyik tetszett a legjobban, gondolkodás nélkül vágta rá, hogy a harmadik. Ennél gondolkodás nélkül ágyúzott úgy 26 méterről a jobb felsőbe. A labda sebessége állítólag meghaladta a 150 kilométer/órát… "Nem számítottak rá, futtából találtam el remekül" - mondta a támadó.

A PSG három kör után a négy 100 százalékos csapat egyike, vezeti a C csoportot, így két hét múlva máris bebiztosíthatja helyét az egyenes kieséses szakaszban. Habár Ibrahimovic szerint a BL-győzelemről korai beszélni, a játékosok titkon álmodoznak róla.

"Az előző szezon az ismerkedés jegyében telt, most már egységesebbek, erősebbek vagyunk, amihez hozzájárult, hogy nagyszerű játékosok érkeztek" - szögezte le a fantasztikus formában lévő svéd, aki legutóbbi öt meccsén mindig eredményes volt, ráadásul ez idő alatt 10 gólt ért el.

Amióta hétfőn kiderült, hogy a svédek a portugálokkal mérkőznek a vb-részvételért a novemberi pótselejtezőkön, Ibrahimovic és Ronaldo teljesítményére a közelgő összecsapás tükrében fokozott figyelem hárul.

Mármost a Real Madrid klasszisa se panaszkodhat, szerdán szintén csapata vezére volt, a Juventus elleni 2-1 során mindkét hazai találat az ő nevéhez köthető, s ezzel már a harmadik Raúl és Messi mögött az BL eredményességi rangsorában.

A meccsről Carlo Ancelotti azt mondta, nem futballoztak jól, de az eredmény mindennél fontosabb volt, nem mellékesen a csapat fejlődik, és ez a lényeg.

Bajnokok Ligája

Csoportkör, 3. forduló
Kedd
E csoport
Steaua Bukarest-Basel 1-1
Schalke-Chelsea 0-3
Az állás: 1. Chelsea 6 (8-2), 2. Schalke 6 (4-3), 3. Basel 4, 4. Steaua 1.

F csoport
Arsenal-Borussia Dortmund 1-2
Marseille-Napoli 1-2
Az állás: 1. Dortmund 6 (6-3), 2. Arsenal 6 (5-3), 3. Napoli 6 (4-4), 4. Marseille 0.

G csoport
Porto-Zenit 0-1
Austria Wien-Atlético 0-3
Az állás: 1. Atlético 9, 2. Zenit 4, 3. Porto 3, 4. Austria 1.

H csoport
Celtic-Ajax 2-1
AC Milan-Barcelona 1-1
Az állás: 1. Barcelona 7, 2. Milan 5, 3. Celtic 3, 4. Ajax 1.

Szerda
A csoport
Bayer Leverkusen-Sahtar Donyeck 4-0
Manchester United-Real Sociedad 1-0
Az állás: 1. Manchester United 7, 2. Bayer 6, 1. Sahtar 4, 4. Real Sociedad 0.

B csoport
Real Madrid-Juventus 2-1
Galatasaray-Köbenhavn 3-1
Az állás: 1. Real Madrid 9, 2. Galatasaray 4, 3. Juventus 2, 4. Köbenhavn 1.

C csoport
Anderlecht-PSG 0-5
Benfica-Olympiakosz 1-1
Az állás: 1. PSG 9, 2. Olympiakosz 4 (5-5), 3. Benfica 4 (3-4), 4. Anderlecht 0.

D csoport
Bayern München-Viktoria Plzen 5-0
CSZKA Moszkva-Manchester City 1-2
Az állás: 1. Bayern 9, 2. Manchester City 6, 3. CSZKA 3, 4. Plzen 0.

A torinóiak mestere, Antonio Conte két bírói esetet is szóvá tett, egyfelől amikor Chiellini megmozdulását szabálytalannak ítélte a német Gra:fe játékvezető, s emiatt a királyi gárda büntetőt lőhetett, a védő pedig a kiállítás sorsára jutott; másfelől amikor úgy látta, hogy Vidal ellen a spanyolok a büntetőterületen belül szabálytalankodtak.

Előbbi esetben fölháborodása némileg érthető, utóbbi viszont maga volt a vicc, a chilei középpályás nagyon sután játszotta el, hogy szabálytalankodtak ellene.

A Bayern számára ujjgyakorlat volt a Viktoria Plzen müncheni vendégszereplése, mégis szolgált érdekességgel a hazai 5 találaton felül is. Arjen Robben ugyanis Pep Guardiola kérése ellenére nem volt hajlandó elvégezni azt a büntetőt, amit kéősbb Ribéry értékesített.

Az ügy előzménye, hogy a hétvégi, Mainz elleni bajnokin a vezetőedző a holland szélső helyett Müllerrel hajtatta végre a 11-est, ami a jelek szerint nem esett jól a tar támadónak.