Ez azt jelenti, hogy például az Info-, a Katolikus-, a Mária-, a Lánchíd és az Európa rádióhoz hasonlóan a Klubrádió is hozzájuthat az ingyenes frekvenciához.
Az ügy előzménye, hogy a hullámhosszt az előző kormány időszakának végén az Országos Rádió és Televízió Testülettől (ORTT) nyerte el a Klubrádió. Az akkori fideszes delegált azonnal tiltakozott, és nyíltan vállalta, hogy ezt a frekvenciát a Katolikus Rádiónak szánták. A Klubrádió győztessé nyilvánításáról szóló határozat a Magyar Közlönyben is megjelent, ám az ORTT már nem írhatta alá a szerződést. Ez a kormányváltás után a médiatanács feladata lett volna, de a Szalai Annamária irányítása alá került testület erre nem volt hajlandó. Úgy ítélték meg, hogy a Klubrádió nem mondott le a régi frekvenciáról, vagyis a 95,3-as hullámhosszról, amelyen jelenleg is szól. Ez nem volt igaz, az adó ezt cáfolta is, majd megkezdődött a pereskedés.
Arató András, a Klubrádió vezérigazgatója az áprilisi ítélet kihirdetése után azt nyilatkozta: amellett, hogy a 92,9-es frekvencia ingyenes, egy kicsit jobb is a minősége. Hozzátette: átgondolják, hogy mi lesz azzal a pénzzel, amit a 95,3-ért fizettek, hiszen a jogerős döntés alapján 3 évre visszamenőleg ingyenesen sugározhatnának. Emlékezetes, hogy a 95,3-at is csak hosszú pereskedés után kapta meg a rádió: szintén jogerős bírósági döntés után, idén májusban kötötték meg erről a hatósági szerződést. A Klubrádió addig bizonytalanságban működött, és csak ideiglenes engedéllyel szólhatott. A médiatanács most azt is bejelentette, hogy szakértőkkel dolgoznak a "zökkenőmentes frekvenciaváltás feltételeinek megteremtésén".