A Központi Nyomozó Főügyészség hétfőn közölte: súlyos testi sértés megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki Balogh József független képviselőt, aki beismerő vallomást tett. A képviselő még áprilisban, ittas állapotban megverte élettársát. Ököllel többször arcon ütötte, majd a fejét hajánál fogva beleverte a terasz fa korlátjába. Az asszony súlyos sérüléseket szenvedett. Balogh az Indexnek tegnap mégis azt mondta: ő is azt gondolja, hogy egy olyan embernek távoznia kell a közéletből, aki az ügyészségi közleményben olvasható dolgokat elkövette, "de ez nem én vagyok".
Szerinte az eljárás során ki fog derülni, hogy "nem így történtek a dolgok", egyébként pedig nem mond le mandátumáról. Balogh furcsa állítása után megkérdezték ügyvédjét is, ám Sándor László szerint Balogh József az ügyészség előtt egyértelműen elismerte, hogy bántalmazta élettársát. A képviselő egyébként, mint ismert, az április verés után is sajátos mesével állt elő, akkor azt mondta, ő nem bántotta "Terikét", a nő vélhetően a család vak komondorán eshetett át, ettől sérült meg.
Az MSZP már akkor aláírást próbált gyűjteni a parlamentben a képviselőktől arra a kérdésre: "Ön is egyetért azzal, hogy asszonyverő politikusok ne ülhessenek az Országgyűlésben?" Az ívet egyetlen KDNP-s sem írta alá, és a Fideszből is csak néhányan. Lázár János pedig azt kérdezte, "mi köze a pártnak ahhoz, hogy a magánéletében ki, mit csinál?" Tegnap egyébként Szabó Tímea, az Együtt-PM elnökségi tagja levélben kérte a parlament frakcióvezetőit, hogy közösen szólítsák fel a független Balogh Józsefet képviselői mandátumának visszaadására.
Bár nem a konkrét esettel kapcsolatban, de a Human Rights Watch tegnap egy 65 oldalas jelentést adott ki "Addig, amíg vér nem folyik: Védtelenség a családon belüli erőszak ellen Magyarországon" címmel. Lydia Gall, a szervezet kelet-európai kutatója írta a jelentést, amelyben úgy fogalmazott, Magyarország a családon belüli erőszak kezelésére kiépített rendszer egyszerűen nem működik. A kutató olyan nőkkel beszélgetett, akiket késsel, baltával és karddal megszúrtak és megvágtak, terhesen hasba ütöttek és megrúgtak, megerőszakoltak. A jelentésre reagálva az erőforrás tárca közleményében egyebek között a korábbi szabályozás "gyengeségeiről" ír, és tudatta, hogy az állam határozottan elutasítja a kapcsolati erőszakot. Az ORFK pedig visszautasította a jelentésben foglaltakat.