Molnár tegnap arra emlékeztetett, hogy a trafikpályázatok kapcsán korábban több esetben is felmerült, hogy nem volt feltétlenül "tisztességes" a bírálat.
Videók, levelek, feljegyzések kerültek nyilvánosságra, amelyek alapján feltételezhető volt, hogy akár több száz esetben sem szakmai alapon döntöttek a pályázati bírálóbizottság tagjai, hanem a Fideszhez közelálló cégeknek juttattak koncessziókat.
A politikus május elején levélben kérte a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy hozzák nyilvánosságra a bírálati lapokat és nevezzék meg a bírálóbizottság tagjait.
Miután a tárca nem volt hajlandó kiadni az adatokat, Molnár júniusban bírósághoz fordult, arra hivatkozva, hogy ezek közérdekű információk.
A DK ügyvezető alelnöke egyébként tavasszal az ombudsmantól és az adatvédelmi hatóság elnökétől is kérte "a trafiktender során megvalósuló jogtalan adatkezelés" kivizsgálását.
Később pártja nevében körülbelül 300 kormánypárti politikusnak, a fideszes és kereszténydemokrata parlamenti képviselőnek, a nagyobb városok és fővárosi kerületek fideszes polgármestereinek, illetve a megyei közgyűlések vezetőinek írt levelet, amelyben nyilatkozatot kért tőlük arról, hogy nem érintettek a trafikpályázatok elosztásában.
A levélre, amely ellen a KDNP akkor nyilatkozatban tiltakozott, hét fideszes, illetve kereszténydemokrata politikus válaszolt.
Hatan azt, hogy nem hajlandóak nyilatkozni, egyedül a III. kerület polgármestere, Bús Balázs adott egyértelmű választ.
Molnár tegnap kijelentette: kormányra kerülve pártja a teljes "trafikmutyis" eljárást felül fogja vizsgálni, azoktól pedig akik "politikai korrupcióval, fideszes kapcsolatok útján" jutottak koncesszióhoz, ezt a jogot megvonják.