BKV-per;

2013-11-19 16:55:00

BKV-per: terítéken a kommunikációs szerződések

Két tanú meghallgatásával folytatódott kedden a BKV-per Kecskeméten: a tárgyalási napon a kommunikációs szerződések voltak terítéken. Az elsőként kérdezett F. Gábort a nyomozás során nem hallgatták meg a hatóságok. 

A jelenleg sajtószóvivőként dolgozó tanút az ügyészség idézte be a tárgyalásra, de gyorsan kiderült, hogy érdemben semmit nem tud hozzátenni az ügy tisztázásához. A vádirat szerint a BKV Zrt. szükségtelen szolgáltatásokért bruttó 32,8 millió forintot fizetett ki a GPS Capital Kft.-nek a kilenc és fél hónapig tartó munkáért. A céggel kötött szerződés célja a BKV Zrt. érdekeinek kormányzati értékelése és megítélésének javítása, illetve lobbistratégia kidolgozása volt. A rövid meghallgatás során mindössze annyi derült ki, hogy a tanú abban az időben olvasó szerkesztő volt a cégcsoporthoz tartozó hírportálnál, ahol csak 8-9 hónapig dolgozott. A 2007 márciusában kötött szerződésről semmilyen tudomása nem volt.

A nap második meghallgatottja a 34-es számú - kérésére még a vádiratban sem nevesített - tanú volt. Meghallgatásának oka egy 2007. november 14-én a BKV és a Pont Ez Kft. között kötött szerződés volt, amely a közlekedési vállalat pozitív imázsának kialakítását célozta a sajtóban. Elmondása szerint a 11. rendű vádlottal - Aba Botond egykori kabinetvezetőjével - Szalai Lászlóval 2006-ban került kapcsolatba, előtte nem ismerték egymást.  Nem vett részt a szerződés megfogalmazásában, alvállalkozóként végzett szakmai munkát a tanú, aminek eredménye egy 30 oldalas tanulmány lett. Ügyészi kérdésre kifejtette: saját kútfőből dolgozott, több évtizedes tapasztalata okán nem volt szüksége arra, hogy összeollózzon tanulmányokat.