A kérdés azért merült fel, mert a fővárosi közgyűlés múlt heti ülésén a Jobbik javaslatára szavaztak a BKK-vezér elmozdításáról, de az indítvány egyetlen támogató voksot sem kapott: a Jobbik-frakció nem szavazott, húsz képviselő nemet mondott, nyolcan pedig tartózkodtak.
Az ATV-ben Tarlós amúgy folytatta az elmúlt hetekben-hónapokban megszokott "üzengetést" Vitézynek, aki viszont nemigen tud reagálni a bírálatokra, mert önállóan már nem, csak a Városháza engedélyével nyilatkozhat. A főpolgármester most azt mondta, "a BKK vezetője van, amit jól, van amit, rosszul csinál". Hozzátette: több figyelmet kellene fordítani a munkájára, túlságosan sokat jár konferenciákra és sokat szerepel". Tarlós ugyan nem határozta meg, hogy mihez képest szerepel, konferenciázik "túl sokat" a vezérigazgató, így lapunk az összehasonlíthatóság érdekében kikérte Vitézy és az összes többi fővárosi cégvezető hivatalos útjainak, konferencia-szerepléseinek adatát.
Nem csak az ATV-ben, hanem az Indexen megjelent interjújában is sokat beszélt Vitézyről a főpolgármester annak a húszpontos "feladatlistának" a kapcsán, melyet a nyilvánosság előtt - Budapest "dugótlanításának" érdekében - adott nemrég a BKK vezérigazgatójának, és ami egyébként már a második ilyen lista volt az ősszel. Tarlós az interjúban rögtön javított: ez nem nyílt levél volt, még csak nem is közleménnyé tett levél, hanem egy "közzétett" levél, amit Vitézynek írt, de a Városháza odaadott a sajtónak is. Hozzátette: szerinte nem furcsa ez a főnök-beosztotti kommunikáció.
Annyiban valóban nem, hogy bár a "közzétett" levelek útján való munkaszervezés módszerét csak Vitézynél alkalmazza, Tarlós a cégvezetőket, sőt legtöbbször saját helyetteseit sem kezeli hivatalos szakmai álláspont megfogalmazására képes egyéneknek, mert ők se nagyon nyilatkozhatnak önállóan.